Albaraka Türk, 367 gün vadeli toplam 101 milyon USD tutarında murabaha sendikasyon kredisi sağladı.

Türkiye’de katılım bankacılığı sektöründe ilklerin öncüsü Albaraka Türk, 367 gün vadeli toplam 101 milyon USD tutarında murabaha sendikasyon kredisi sağladı. Albaraka Türk Katılım Bankası’nın; Standard Chartered Bank, ABC Islamic Bank ve Noor Bank liderliğinde sağladığı sendikasyon kredisinin maliyeti Libor + 130 bps oldu. Körfez ülkeleri, Avupa ve Ortadoğu’daki bankaların ilgi ve katılım gösterdiği kredi, piyasada olumlu karşılandı.

 

Körfez, Avrupa ve Orta Doğu’dan büyük ilgi

Murabaha sendikasyon kredisine ilişkin değerlendirmede bulunan Albaraka Türk Genel Müdürü Melikşah Utku, sendikasyon kredisinin piyasada olumlu karşılandığını belirterek, Körfez ülkeleri, Avrupa ve Orta Doğu’daki bankalardan ilgi ve katılım gördüğünü ifade etti.

Bu yılın son murabaha sendikasyon kredisini sağladıklarını belirten Genel Müdür Melikşah Utku: “Bu en son murabaha sendikasyon kredisi, bölgedeki ortaklarımızla bugüne kadar gösterdiğimiz performansı güçlendiren bir başka başarılı işlemdir. Tüm dünyadaki kaynak oluşturma ortamındaki güçlüklere rağmen Albaraka Türk’ün, Türk katılım bankacılığı sektöründeki sağlam köklerini ve duruşunu yansıtan bu işlemde sendika üyeleri ve ortaklarımızın desteği için müteşekkiriz” açıklamasında bulundu.

 

Albaraka Türk‘ün, 150 milyon TL tutarlı nitelikli yatırımcıya yönelik kira sertifikası ihracı gerçekleştirdiğini sizlere duyurmuştuk.

Yoğun ilgi gören 92 gün vadeli ihraca, toplam talep 234,4 milyon TL oldu. Türkiye’de 30 yıllı aşan tecrübesiyle katılım bankacılığı sektöründe faaliyet gösteren Albaraka Türk, Nitelikli yatırımcıya yönelik 92 gün vadeli 150 milyon TL tutarlı kira sertifikası ihracı gerçekleştirdi. Bereket Varlık Kiralama aracılığıyla 16 Kasım 2017 tarihinde gerçekleşen 150 milyon TL nominal bedelli kira sertifikası ihracına, özellikle emeklilik fonları, portföy ve sigorta firmaları ile bireysel yatırımcılar yoğun ilgi gösterirken, toplam talep 234,4 milyon TL oldu.

 

Albaraka Türk’ten, 150 milyon Liralık Kira Sertifikası İhracı