2017 yılsonu finansal sonuçlarını açıklayan İş Yatırım Menkul Değerler’in (ISMEN) solo net kârı yıllık % 88 artışla 165,3 milyon TL oldu.

İş Yatırım Menkul Değerler’in özkaynak kârlılığı ise % 30 olarak gerçekleşti. Konsolide net kârı ise geçen yıla göre % 191 artış göstererek 156,9 milyon TL oldu.

 

İş Yatırım Genel Müdürü Rıza Kutlusoy konuya ilişkin açıklamasında şunları söyledi:

2107 yılında gerçekleştirdiği büyüme ile potansiyelini bir kez daha teyit eden güçlü Türkiye ekonomisi, başarılı finansal sonuçlarımızın en büyük destekçisi oldu. Genişleyen satış ağımız, ürün çeşitliliğimiz, birleşme-devralma ve kurumsal finansman faaliyetlerimiz ile yurtiçi-yurtdışı tüm piyasalara erişim kabiliyetimiz sayesinde kârımızı artırmayı başardık. Bu başarılı performansımızı destekler nitelikte hissemiz (ISMEN) 2017 yılında yatırımcısına %113 kazandırarak BIST 100 Endeksi’nin %44 üzerinde getiri sağladı.

İş Yatırım’ın bu günkü başarılı performansı 20 yılı aşan birikiminin sonucudur. 2018’de teknoloji öncelikli yatırımlarımız ile müşterine daha yakın ve her zamanki gibi güvenilir yatırım danışmanı olma kimliğimizi sürdüreceğiz.”

 

İş Yatırım’ın, İş Bankası’nın, Türk sermaye piyasalarında Türk Lirası cinsinden katkı sermaye niteliğindeki ilk borçlanma aracı ihracına aracılık yaptığını sizlere duyurmuştuk.

Türkiye sermaye piyasalarının lider ve öncü kurumu İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Türkiye İş Bankası’nın, yurtiçinde Türk Lirası cinsinden katkı sermaye niteliğindeki ilk borçlanma aracı ihracına aracılık yaptı. İş Bankası’nın Türk Lirası cinsinden, başlangıç vadesi 10 yıl ve ihraçtan en erken 5 yıl sonra geri çağırılabilir, katkı sermaye hesaplamasına dâhil edilecek borçlanma aracı yurt içinde nitelikli yatırımcılara ihraç edildi. Emeklilik fonları ve yatırım fonları ile serbest fonların, ayrıca yerli-yabancı nitelikli bireysel ve kurumsal yatırımcıların ilgi gösterdiği ihraçta satış tutarı 1,1 milyar TL oldu.

 

https://fintechtime.com/tr/2017/08/turkiye-is-bankasindan-ve-is-yatirimdan-sermaye-piyasalarinda-bir-ilk/