Türkiye’nin önde gelen fintech girişimlerinden iyzico, yeni mobil uygulaması ile son kullanıcıyı internetten alışverişin risklerine karşı koruma altına alıyor.

iyzico, son kullanıcılara özel geliştirdiği yeni mobil uygulamasıyla internet üzerinden yapılan alışverişlerde yaşanan güven sorununu ortadan kaldırmayı hedefliyor. Alışveriş yönetimi, kargo takibi, 7/24 canlı destek özellikleri sunan yeni uygulama internetten alışveriş endişelerini ortadan kaldırma amacıyla geliştirilmiş.

5 milyar TL işlem hacmine ulaşarak Türkiye’de e-ticaretin önemli oyuncularından biri olan ve ağırlıklı olarak KOBİ’lere hizmet veren iyzico, artık sunduğu çözümlere son kullanıcıyı da dahil ediyor. iyzico’nun, online alışverişin özellikle sipariş sonrasındaki süreci tüketiciler için daha kolay, yönetilebilir ve güvenli hale getirecek yeni mobil uygulaması iyzievent 2018’de tanıtıldı.

Son kullanıcıya özel dijital asistan

iyzievent’te konuşan iyzico Kurucu Ortağı ve CEO’su Barbaros Özbuğutu,Geçen yıl iyzico Korumalı Alışveriş ile dönüşümümüzün sinyallerini vermiştik. İnternetten alışverişi yüzde 100 güvenli hale getirmek için çalıştık. iyzico Korumalı Alışveriş, hem internetten satış yapanların hem de alışveriş yapanların güvenli, sorunsuz bir süreç yaşamasını mümkün kılıyor. KOBİ’lerin dijitalleşmesi için ürettiğimiz çözümleri, artık internetten alışveriş yapan herkesin güvenli ve konforlu bir deneyim yaşaması için de geliştirmeye devam edeceğiz. Finansal hizmetleri herkes için ulaşılabilir hale getirme misyonumuzda önemli bir adım olduğuna inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

iyzico’nun internetten alışverişlerinde asistan görevi gören mobil uygulaması, yaşanan güven sorunlarını ortadan kaldırarak e-ticaret pastasını büyütmeyi amaçlıyor. Uygulamayı kullanan tüketicilerin iyzico Korumalı Alışveriş hizmetinden de yararlanarak 7/24 canlı destek alabileceğini ifade eden Özbuğutu sözlerini şöyle sürdürdü: “Nihai kullanıcılar 17 bin web sitesinden yaptıkları alışverişi yönetebilecek. iyzico mobil uygulamasıyla beraber, KOBİ’lerden sonra son kullanıcıların da dijitalleşmesini hızlandıracağız, online alışveriş deneyimini iyileştirirken Türkiye’de internetin GSYİH’sını artırmaya devam edeceğiz.

Yeni iyzico mobil uygulaması ile kullanıcılar, iyzico üyesi web sitelerinden yaptıkları alışverişlerle ilgili 7/24 canlı destek alabilecek. iyzico mobil kullanıcıları tek tıkla alışveriş deneyimi için kredi kartlarını kaydetmenin yanı sıra, alışveriş sonrasında kargo takibini de uygulama üzerinden yapabilecek.

Yeni mobil uygulamayı karınca tasviriyle canlandırdıkları Zihni isimli maskotla ile ön plana çıkardıklarını belirten Özbuğutu; “Yeni uygulamamızı ve bu yeni dönemi, yeni logomuz, yeni maskotumuz ve yeni sloganımız ‘iyzico – işinize gelir’ ile karşılıyoruz. Türkiye genelinde, KOBİ’leri, genç girişimcileri, kadın girişimcileri ekonomiye kazandıran çok etkili bir ekosistem kurmanın gururunu yaşıyoruz” diye konuştu.

5 yılda 1 milyar dolarlık e-ihracat hedefi

29 bin kurumsal üye işyeri ve yılda 25 milyon alışverişe olanak sağladıklarından bahseden Özbuğutu  iyzico’nun bölge ekonomisine destek sağladığını anlattı: “Türkiye genelinde e-ihracat yapan tüm şirketlerin menzil ortalaması 3 bin 355 km iken yüzde 58’lik bir artış yaratarak bu menzili 5 bin 292 km’ye çıkardık. Son iki yıl içerisinde iyzico üye işyerlerinin yıllık satışı ortalama 3,5 kat arttı. 5 yıl içerisinde tam 1 milyar dolarlık bir e- ihracat hacmine ulaşabileceğimizi öngörüyoruz.

iyzico Faaliyet Alanını 12 Doğu Avrupa Ülkesine Taşıdı