Türkiye Teknoloji Buluşmaları’nın beşinci ayağında, ininal ve iPara’nın yeni dönem faaliyetleri hakkında bilgi verildi.

T.C. Ticaret Bakanlığı’nın desteği ve TOBB’un himayesiyle düzenlenen ‘Türkiye Teknoloji Buluşmaları’nın beşinci ayağı Eskişehir’de gerçekleştirildi. Multinet Up Yatırımlardan ve Finansal Servislerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Baran Yıldırım etkinlikte projenin destekçileri arasında yer alan ininal ve iPara’nın faaliyetlerini katılımcılarla paylaştı, ininal’ın yeni dönemi hakkında ipucu verdi.

KOBİ’lerin dijitalleşmesini desteklemek amacıyla, Türkiye Teknoloji Buluşmaları’na katılan Multinet Up Yatırımlardan ve Finansal Servislerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Baran Yıldırım katılımcılara, Türkiye’nin lider yeni nesil ödeme platformu ininal ve Türkiye’nin ilk online ödeme hizmet sağlayıcısı iPara’yı anlattı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Vodafone iş birliğinde düzenlenen, “KOBİ’ler için Dijital Dönüşüm, E-ticaret ve E-ihracat” temasıyla gerçekleştirilen etkinliğin 5’incisinde Yıldırım, Merter Özdemir’in moderatörlüğünde düzenlenen E-PTT AVM CEO’su Hakan Çevikoğlu ve Oplog İş Geliştirme Uzmanı Gizem Aygün ile birlikte E-Ticarette Ödeme Sistemleri panelinde yer aldı.

Yıldırım konuşmasında, “ininal olarak bireysel müşterilere temel finansal hizmetleri, kurumsal müşterilere de geniş kapsamlı finansal altyapı çözümleri sunuyoruz. iPara olarak ise online satış süreçlerini kolaylaştıran ödeme çözümlerimizle, şirketleri dijital dünyada bir adım ileri taşıyoruz. Gider yönetiminde sunduğumuz çözümlerimiz, artan vadeyle azalan ve uygun komisyon oranlarımız ile müşterilerimizin yanında oluyoruz.

Yakın zamanda ininal’ın Çin’de en çok tercih edilen ödeme yöntemi Alipay ile iş birliğini duyurduk. Ardından Türkiye fintech tarihinin en büyük anlaşmalarından biri olan Visa iş birliğimizle tamamen yenilediğimiz ininal dünyasının tanıtımını yaptık. Yeni dönemde de Alipay ile başlayan büyük iş birliklerimize hız kesmeden devam edeceğiz. Grup şirketlerimizle birlikte finansal ekosistemi tüm yönleriyle ele alarak, birbirini besleyen, geliştiren bir yapıda hizmet veriyoruz. iPara üye işyerlerimiz bir milyona yakın aktif ininal kullanıcımıza özel kampanyalar düzenleyebiliyor. Biz de bu kampanyalara pazarlama desteği veriyoruz. Bu sayede bireyler indirimli alışveriş yaparken, iPara üye iş yerleri ise hacimlerini büyütme fırsatı yakalıyor. Böylelikle hem bizimle çalışan paydaşlarımıza hem de bireysel kullanıcılarımıza fayda sağlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Türkiye Teknoloji Buluşmaları’nın, Trabzon, Antalya, Gaziantep ve Balıkesir’in ardından beşinci etkinliği,  TOBB’un himayesinde,  Vodafone ve Akbank ana sponsorluğunda, Eskişehir Ticaret Borsası, Eskişehir Ticaret Odası ve Eskişehir Sanayi Odası ev sahipliğinde Eskişehir Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Etkinliğe TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Zeydan, Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş, Vodafone Direktörü Berna Kulaksız, Akbank KOBİ Ürün Müdürü Turgut Çatalkaya ve iş dünyasından pek çok önemli isim katıldı.