Mayıs 2019’da İnfina Yazılım ailesine İş Geliştirme Direktörü olarak katılan İskender Ada, Ocak 2021 itibariyle Satış, Pazarlama ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı.

Görevde bulunduğu süre içerisinde, 25 yıldır finans sektörünün dijitalleşmesine yönelik hizmetler sunan İnfina Yazılım’ın banka, aracı kurum, portföy yönetim şirketi, emeklilik şirketi, yatırım fonları, varlık yönetimi, iş zekası gibi önemli çözümleri için iş ve ürün geliştirme süreçlerinde katkı sağlayan İskender Ada, yeni dönemde bu ürünlerin satış ve pazarlamasında da aktif rol oynayacak.

Fintechtime Dergisi’nin kıymetli yazarları arasında olan İskender Ada’ya ve İnfina Yazılım’a başarılar diliyoruz.

 

İskender Ada Kimdir?

1998 yılından itibaren aracı kurumların hazine, nakit yönetimi, müşteri hesap yönetimi, hisse, türev araçlar, otc işlemler, yurtdışı menkul kıymet işlemleri, kaldıraçlı işlemler, muhasebe, vergi, para piyasaları, halka arz ve bireysel portföy yönetimi operasyonlarını yürüttü, yönetti ve geliştirdi.

Aracı kurum nezdinde kurulan fon hizmet birimlerinde yatırım fonları ve yatırım ortaklıklarına ait tüm operasyonel ve muhasebesel süreçleri yürüttü, yönetti ve geliştirdi.

Aracı kurum nezdinde, yatırım fonları ve bireysel müşterilere hizmet verecek şekilde portföy saklama birimini kurdu, yönetti ve iş süreçlerini geliştirdi.

İnfina Yazılım ailesine katıldıktan sonra sonra mevcut çözümlere iş geliştirme alanında katkı sağladı ve yeni ürünler geliştirdi.

İskender Ada, aynı zamanda Fintechtime Dergisi’nin düzenli yazarlarından olup, İnfina ile Dijital Finans isimli podcast programının da yapımcılarındadır.