Founder One, aile teknolojisi girişimi Kidolog’a 3,5 milyon TL yatırım yaptı.

Etki yatırım fonu Founder One 3,5 milyon TL’lik ilk yatırımını yaptı.

Dünyayı daha yaşanabilir kılmak için çözümler üreten erken aşama teknoloji odaklı etki girişimcilerini destekleyen girişim sermayesi yatırım fonu Founder One, ebeveynler ve yetişkinler için online danışmanlık platformu Kidolog’a 3,5 milyon TL yatırım yaptı.

İlk yatımını yapmakyan mutluluk duyuyoruz
Founder One’ın ilk yatırımını yapmaktan büyük mutluluk duyduklarını söyleyen Founder One Yatırım Komitesi Üyesi ve Genel Müdür’ü Ali Şahin, “Türkiye Girişimcilik Vakfı ve Türkiye Bilişim Vakfı olarak, Maxis Girişim Sermayesi Portföy Yönetimi iş birliğiyle Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek tamamen etki yatırımları özelinde kurduğumuz fon ilk yatırımını yaptı. Bundan sonraki süreçte de girişimleri desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

Bir etki fonundan yatırım almak çok önemliydi
Kidolog Kurucu Ortağı ve CEO’su Eray Uğurelli, söz konusu yatırım turunun, şirket için çok önemli bir büyüme döneminin de başlangıcı olacağını ifade ederken, “Şubat 2021’de 15 bin TL sermaye ile kurduğumuz Kidolog, iki yıldan kısa bir sürede yaklaşık 140 milyon TL’lik değerlemeye ulaştı. Bu yolculukta bizlere destek veren tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Toplumsal ve çevresel sorunları çözmeyi hedefleyen girişimleri destekleme parolasıyla yola çıkan Türkiye’nin önde gelen kurumları ve yatırımcıları tarafından kurulan yeni nesil etki fonu Founder One’ın ilk yatırımı olduğumuz için çok mutlu ve gururluyuz. Founder One’dan aldığımız bu yatırım, dünyanın önde gelen etki girişimlerinden biri olma yolunda bizlere çok büyük bir güç verecek” şeklinde konuştu.

 

Kidolog’un şirket değerlemesini 7,5 milyon dolara yükselttiğini sizlere duyurmuştuk.

Kidolog, şirket değerlemesini 7,5 milyon dolara yükseltti