Sanction Scanner, Türk mühendisler tarafından geliştirilen çözümleri ile, iş dünyasının bu dinamik doğasına tam anlamıyla uyum sağlamak ve işletmelerin her adımda güvende olmalarını temin etmek için hizmet veriyor.

Dünya Çapında Risk Yönetimi ve Uyumun Öncüsü: Sanction Scanner

Modern iş dünyasındaki hızlı değişim ve küresel bağlantılar, işletmelerin fırsatları en üst düzeye çıkarmaları kadar finansal riskleri minimize etmelerini de gerektiriyor. Sanction Scanner, Türk mühendisler tarafından geliştirilen çözümleri ile, iş dünyasının bu dinamik doğasına tam anlamıyla uyum sağlamak ve işletmelerin her adımda güvende olmalarını temin etmek için hizmet veriyor. Tüm dünyada 50’den fazla ülkede müşterileriyle hizmet vererek hem lokal hem global regülasyon ve risk çözümleri sunuyor.

 

Sanction Scanner 50’den fazla ülkede Finansal suçlarla mücadele ediyor

2019 yılında kurulan Sanction Scanner, geçtiğimiz 4 yıl boyunca finansal suçların ve yasa dışı faaliyetlerin engellenmesi konusunda lider bir rol üstleniyor. Kara para aklama, terörün finansmanı ve diğer finansal riskler konusunda hassas ve etkili çözümler sunarak iş dünyasının güvenliğini sağlamayı hedefliyor. Bu doğrultuda küresel yaptırım listelerinde işlem ve isim tarama, şüpheli işlem izleme ve dolandırıcılık tespiti, müşteri risk değerlendirmesi, şirket ve ortakların listelerde aranması gibi ürünler ile hizmet veriyor.

Geçtiğimiz aylarda ise yenilikçi teknolojisiyle müşterilerine bu ürünlerin tek bir platformda sunulduğu yeni geliştirmesini duyurdu. Bu geliştirme bir ürün üzerinden firmaların ihtiyaç duyabileceği tüm finansal risk ve regülasyon uyumluluğu çözümlerine erişim sağlıyor. Buradan hem şirketiniz aracılığıyla yapılan finansal işlemleri takip edebilir, hesap açmaya çalışan bir potansiyel müşteriyi 3000’den fazla veri noktasından erişilen bilgiler içinde arayabilir hem de müşteri risklerini yönetebilirsiniz. Kurumsal olarak da aynı platform üzerinden şirket taraması ve ortaklarının validasyonunu gerçekleştirebilirsiniz.

Bugün 50‘den fazla ülkede müşterisi bulunan Sanction Scanner, finansal suçlarla mücadelesini giderek büyüyen bir hizmet ağı ile sürdürmeye devam ediyor. Farklı yargı alanlarında tüm regülasyonlarla uyumluluk sağlıyor. Kullanımı kolay vaka yönetimi arayüzleri, hızlı entegrasyon yaklaşımı ve üst düzey müşteri memnuniyeti ilkeleri ile kullanıcılarının ihtiyaçlarını destekliyor.

 

Öne Çıkan Özellikler

Kapsamlı Veritabanı ve Güncellemeler: Sanction Scanner, dünyanın dört bir yanındaki yaptırım listelerini, Kamusal nüfuz sahibi kişileri ve aranan listelerini sürekli olarak güncelleyen geniş bir veritabanına erişim sağlar. Bu sayede müşteriler, potansiyel riskli kişileri, şirketleri hatta uçak ve gemileri hızla tanımlayabilir ve engelleyebilir.

Otomatik İzleme ve Uyarılar: Otomatik izleme özelliği sayesinde, müşteriler işlemleri gerçek zamanlı olarak izleyebilir ve anında uyarılar alabilir. Bu, olası riskli durumları önceden tespit ederek gerekli önlemleri almayı kolaylaştırır.

Uyum Raporlama ve Belgelendirme: Sanction Scanner, müşterilerine yasal gerekliliklere uyum sağlamaları için kapsamlı raporlama ve belgelendirme imkanı sunar. Bu da şeffaflığı artırır ve düzenleyici denetimlere hazırlıklı olmanızı sağlar.

Neden Sanction Scanner?

Sanction Scanner’ın misyonu iş dünyasını finansal risklerden korumak ve güvenli bir ticaret ortamı oluşturmaktır. Peki, firmalar bu risklere karşı neden Sanction Scanner’ı tercih etmeli?

Tek Platform, Çoklu Hizmet: Farklı hizmetler için farklı ürünler kullanmak yerine tek bir çözüm üzerinden optimize bir hizmet sunulur.

Teknoloji Liderliği: Gelişmiş teknoloji altyapısı sayesinde, en son verileri ve analizleri sunarak işinizi güvende tutar.

Hız ve Etkinlik: Anlık tarama ve otomatik uyarılar hızlı ve etkili kararlar almanızı sağlar.

Kapsamlı Çözümler: Geniş veritabanımız ve çeşitli hizmetlerimizle tüm finansal risk alanlarını kapsar.

Uyum ve Denetim Hazırlığı: Yasal gerekliliklere uyum sağlamanıza yardımcı olarak denetimlere her zaman hazır olmanıza yardımcı olur.

Finansal riskler ve yaptırımlar, her işletmenin karşılaşabileceği ciddi tehditler oluşturuyor. Sanction Scanner, bu tehditleri en aza indirerek sizlere firmanıza odaklanmanız ve büyümeniz için daha sağlam bir temel sunuyor. Yıllar süren deneyimin ve uzmanlığın sayesinde, işletmenizin yüksek riskli sektör ya da ülkelerle iş yaparken bile en üst düzeyde güvende olmasını sağlıyor. Sanction Scanner, öncü teknolojisi ve geniş hizmet yelpazesi ile şirketinizin yanında.