DOMiNO Ventures’ın Orta Asya’da yaptığı ikinci yatırım, yapay zeka destekli E-ticaret çözümleri sağlayan PointAI oldu.

PointAI, yapay zeka destekli teknolojisiyle işletmelerin müşteri taleplerini ele alma şeklini yeniden tanımlayarak müşteri memnuniyetine ve verimliliğine doğrudan katkı sağlıyor.

 

Yapay Zeka destekli çözümü ile E-ticaret destek deneyimini farklı bir noktaya getiren PointAI, ilk yatırımını DOMiNO Ventures başta olmak üzere PLUG&PLAY ve Aloqa Ventures’ten aldı.

2023 yılında Özbekistan’da Azamat Khamidov ve Aslkhon Khoshimkhujaev’in öncülüğünde genç ve dinamik ekip yapısıyla ortaya çıkan PointAI, kısa sürede pazarda rakipleri arasında güçlü bir konuma sahip olmayı başardı.

Otomasyon sayesinde müşteri deneyim ekiplerine 70% oranında maliyet avantajı sağlaması, 94% oranında müşteri memnuniyet puanı kazandırması ve yıllık $100,000  tasarruf imkanı sağlaması sayesinde global pazardaki rakipleri arasında da güçlü bir yer edinmiş durumda.

PointAI; yapay zeka çözümü ile standart soru kalıpların otomatize ederek verimliliği arttırır ve ekiplerin hiçbir ek maliyet olmadan geniş ölçekte kişiselleştirilmiş, yüksek kalitede müşteri deneyimi yaratmalarını sağlar.

PointAI Co-pilot, müşteri deneyim ekiplerinin tekrarlayan görevlerini otomatize etmek için özel olarak tasarlanmıştır. Ekipler bu sayede karmaşık sorunlara odaklanabilir ve yüksek kalitede kişiselleştirilmiş müşteri hizmetleri sunmaya vakit ayırabilirler.

PointAI Kurucu Ortağı Azamat Khamidov,PointAI olarak hedefimiz, e-ticaret şirketlerinin ihtiyaçlarına yönelik, yapay zeka destekli yenilikçi çözümler sunmak ve müşteri memnuniyetini arttırmaktır. Bu yatırım ile PointAI, büyümeye ve yeni pazarlardaki konumunu güçlendirmeye devam edecektir” şeklinde konuştu.

DOMiNO Ventures Yönetici Ortağı Mustafa Kopuk, Orta Asya’daki ikinci yatırımlarına ilişkin olarak, “Orta Asya’nın canlı startup ekosistemi, büyüme için heyecan verici fırsatlar sunuyor. PointAI’nın başarısı, bölgenin girişimcilerinin değer yaratma konusundaki potansiyelini yansıtıyor. Global pazarda büyüme potansiyeli olan girişimleri destekleyerek, startup ekosisteminin gelişimine katkıda bulunmaya devam edeceğiz” dedi.

 

DOMiNO Ventures, Orta Asya’daki ilk yatırımını yapay zeka girişimi Godays’e gerçekleştirmişti.

 

DOMiNO Ventures, Orta Asya’daki ilk yatırımını Godays’e gerçekleştirdi