Paribu, Dünya Sanat Günü’nde 10 Creative Fellows programının ikinci dönemini duyurdu.

Paribu, Dünya Sanat Günü vesilesiyle 16 Nisan 2024’te gerçekleştirilen basın buluşmasında yaratıcı endüstriler alanında öğrenim gören gençleri desteklediği 10 Creative Fellows programının ilk dönem çıktılarını açıkladı ve programın ikinci dönemini başlattığını duyurdu.

Paribu Kurucu ve CEO’su Yasin Oral’ın açılış konuşması ile başlayan etkinlik,   Katalist Sürdürülebilirlik Danışmanlığı’ndan Jülide Erdoğan’ın Paribu’nun Kültür Sanat Destek Yaklaşımı ve Etki Analizi Bulguları sunumu ile devam etti.

Etkinliğin ikinci kısmında 10 Creative Fellows mentorlarından İKSV Alt Kat Yöneticisi Eda Göknar, HOOD Base Kurucu Ortağı Murat Kılıkçıer ve programın ilk dönem fellow’larından Berkay Okur ve Edanur Dursun’un katılımıyla “Yaratıcılığın ONlarca Yolu” paneli gerçekleştirildi. Program mentorları Eda Göknar ve Murat Kılıkçıer yaratıcı endüstrilere gençlerin katılımı ve bu endüstrilerde iş birliklerinin güçlenmesinin yolları üzerine paylaşımlarda bulundular. İlk dönem fellow’larından Edanur Dursun ve Berkay Okur 10 Creative Fellows programındaki deneyimlerinden ve bu deneyimin kendi projelerine etkisinden bahsettiler. 

Etkinliğin son oturumunda Paribu Sosyal Sorumluluk Programları Yöneticisi Meltem Haykır 10 Creative Fellows programının ikinci dönemi için planlanan çalışmaları paylaşarak katılımcılardan gelen soruları yanıtladı. 10 Creative Fellows programı başvuruları 16 Nisan – 7 Haziran 2024 tarihleri arasında devam edecek. Program ile ilgili detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için https://www.paribu.com/blog/10-creative-fellows/ adresini ziyaret edebilirsiniz.