Dijital çağda operasyonlarını ve müşteri deneyimlerini geliştirmek isteyen tüm kuruluşlara yenilikçi ödeme teknolojileriyle güç veren Finartz ile farklı dikeylerde yenilikçi finansal teknolojiler üreten Aktif Tech stratejik bir iş birliğini hayata geçirdi.

Bu iş birliği ile Aktif Tech’in Atlas Kart ödeme yazılımını kullanan kuruluşlar ilk günden itibaren en güncel 3D Secure özelliklerini de kullanmaya başlayabilecek.

Kendi sanal POS’una sahip olan bankalar için 3DS Server hizmeti ve kart basan banka ve e-para kuruluşları için Türkiye’nin ilk özelleştirilebilir ACS hizmeti ile e-ticaret ödeme güvenliği sağlanırken mevcut maliyetlerin azaltılması hedefleniyor. Bu gelişmeyle birlikte mobil bildirim ile kullanıcı doğrulama, işlem anında kart limit artışı veya ek taksit gibi katma değerli özellikler ek ara çözümlere ihtiyaç duyulmadan ACS hizmeti ile kullanıcılara sunulabilecek.

Bunun yanı sıra ACS hizmetini alan kuruluşlar Mastercard Identity Check ve Visa Secure program kurallarına uyumlanırken kullanıcılara kesintisiz alışveriş deneyimi sunan kural tabanlı SecureScore RBA uygulaması için Finartz’ın tecrübe ve yönlendirmelerinden faydalanabilecekler. Finansal kuruluşlar, 3DS Server ve ACS hizmetlerinden yararlanmak için 2 ila 4 hafta gibi kısa bir entegrasyon sürecinden sonra bu hizmetleri kullanabilecek, tercih edilirse BIN bazlı olarak pilot sürecine dahil olabilecekler.