Kadıköylülerin hayatını kolaylaştıracak “Dijital Kadıköy” mobil uygulaması, PSM AWARDS 2021’de “Dijital Dönüşüm” kategorisinin en iyisi seçilerek Altın PSM’ye layık görüldü.

Kadıköy Belediyesi ve Barakatech iş birliğiyle geliştirilen Dijital Kadıköy uygulaması Kadıköylüleri akıllı yaşamla tanıştırıyor

 

Dijital Kadıköy ile bambaşka bir semt deneyimi!

Dijital Kadıköy sunduğu yenilikçi dijital entegrasyon altyapısı ile tüm Kadıköy halkının hayatını kolaylaştıracak; böylece Kadıköylülerin e-belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra ileride sunulacak üçüncü parti hizmetlerine de tek kanaldan güvenle, hızla ve kolaylıkla erişimini sağlayacak. Vatandaş ile belediye yönetimi arasında çift yönlü iletişime ve etkileşime olanak sağlayan bu yeni nesil uygulama sayesinde hem Kadıköylüler yönetimin gündemi ve icraatları hakkında bilgi edinebilecek ve geri bildirimde bulunarak yönetime katılabilecek, hem de yönetim icraatlarının Kadıköy halkının üzerindeki etkilerini doğrudan ölçerek projelerini daha isabetli şekillendirebilecek.

Emsallerinin ötesinde bir altyapı projesi vizyonuyla yola çıkan Dijital Kadıköy uygulaması (süper-app), içindeki Kadıköy Kart özelliğiyle alışverişte hem esnafa hem de vatandaşa önemli avantajlar sağlayacak. “Kadıköy Kart” uygulamasının kullanıcılara harcamalarda sunduğu geri ödeme avantajı, yerel yönetim uygulamaları arasında bir ilk olma özelliğini taşıyor.

Uygulamanın çekirdeğindeki mobil cüzdan altyapısının esnekliği ve modüler özelliği sayesinde ileriki aşamalarda finansal işlemler yelpazesinin çeşitlendirilebilmesine ilaveten, paydaşlar arasında yeni iş birlikleri ve partner ağları oluşturmak suretiyle Kadıköylülere ek kolaylıklar sağlanacak.

Bir süper-app olan Dijital Kadıköy projesini uçtan uca geliştiren sektörün öncü firmalarından Barakatech Yazılım, aynı zamanda uygulamanın mobil cüzdan altyapısını da tasarladı.

İnsan odaklı belediyecilik anlayışının en son noktasını temsil eden Dijital Kadıköy uygulaması, modüler tasarımı ve kolay entegrasyonu ile bütün belediyelerin hedefindeki proje olacak.