Craftgate ekibi ile bir araya gelerek hem ekibi tanıdık hem de ürün çalışma prensipleri hakkında bilgi aldık.

Craftgate Nedir?

Tek cümle ve en yalın hali ile özetlemek istersek; Craftgate, ‘One-Stop Shop’ ödeme geçididir.

Craftgate, işletmenize ait tüm bankaların Sanal POSlarını, birçok ödeme ve e-para kuruluşunu, alternatif ödeme yöntemleri ve yurt dışı ödeme yöntemlerini kolayca entegre edebileceğiniz ve tek merkezden yönetebileceğiniz bir teknoloji servis sağlayıcısıdır.

Hali hazırda bir çok büyük markanın da ödeme alma sistemlerini entegre ettiği Craftgate, üye işyerlerine özel tanımlanan paneli üzerinden, firmaların ödeme alma süreçlerindeki yönetimsel ihtiyaçlarına cevap vermektedir.

Craftgate sayesinde, ayrıca birçok katma değerli servisten hızlı bir şekilde yararlanabilirsiniz. Bu sayede ödeme sistemleri tarafındaki entegrasyon ve tahsilat problemlerinizi ortadan kaldırmış olursunuz. Craftgate ile maliyetlerinizi düşürürken, sizler de işinizi büyütmeye odaklanacağınız zamanı kazanmış olursunuz.

 

Craftgate olarak işini büyüten farklı sektörlerden markalara hizmet veriyoruz.

2020 yılında ilk müşterilerimize hizmet vererek çıktığımız yolda bugün; Boyner, ebebek, istegelsin, morhipo, farmazon, europcar, bionluk gibi bir çok marka ile çalışıyoruz. Bu değerli markalar Craftgate ödeme geçidini kullanırken, aynı zamanda Craftgate’in katma değerli servislerinden de faydalanıyorlar. Bu katma değerli servisleri ise kısaca şöyle özetleyebiliriz:

 

Craftgate Ürün Geliştirme Stratejisi Nasıl İlerliyor? 

Craftgate olarak, ürünümüzü ve sunduğumuz servisleri geliştirmeye, çeşitlendirmeye ve katma değer yaratabilecek, süreci iyileştirecek her adımı atmaya önem veriyoruz. Teknolojinin ürün için, ürünün ise insan için olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle üye işyerlerimizin önceliklerini her zaman en üste koyuyoruz, olabildiğince hızlı destek sunuyoruz. Örneğin bir üye işyerimiz bonus ve world puanlar ile ödeme almayı istedi, bir başkası Stripe entegrasyonu, bir diğeri Papara, bir diğeri Sodexo entegrasyonu talep etti. Biz bu tür talepleri hızlıca iş listemize alıp, eğer başka üye işyerlerine de sunabilecek isek hemen yapıyoruz ve bunu ürünümüzü zenginleştirme fırsatı olarak görüyoruz.

Özellikle alternatif ve yurtdışı ödeme yöntemlerinde, üye işyerlerimiz ve onların beklentileri ile birlikte geliştirmeler yapıyoruz, beraber büyümeye inanıyoruz.  Her sabah tüm ekip olarak yaptığımız sabah iş toplantısında (daily alignment) her zaman ilk soru, müşterilerimizin beklediği bir özellik, talep var mı oluyor.

 

 

Craftgate ekibini de tanıyabilir miyiz?

Craftgate ekibi aslında çok da yeni oluşan bir ekip değil, daha önce bir çok önemli teknoloji şirketinde bir arada çalışmış kurucu ortaklardan ve ekip üyelerinden oluşuyor. 2007 yılından bu yana ödeme sistemleri alanında çalışmış deneyimli bir ekip. Bugün itibari ile 20 kişiden oluşan ekibimizde satış, pazarlama, ürün, teknoloji ve mühendislik alanında işinin uzmanı arkadaşlarımız ile çalışıyoruz. Craftgate olarak en çok yatırım yaptığımız iki konu var. Birincisi ekibimiz, ikincisi ise ürünümüz. En büyük avantajımız ve bu kadar hızlı büyümemizde itici güç olan bir başka yönümüz de yıllardır ödeme sistemleri konusundaki derin tecrübemiz tabi ki.

“Mutfaktaki bıçaklar keskinse her türlü yemek keyifle ve kolayca yapılır”

Ekibimizle birlikte bizlerin gücüne güç katan, önemli iş ortaklarımız Garanti BBVA, Param, YapıKredi ve İşbankası ile yakın zamanda sektöre de duyurduğumuz yatırımcılarımız APY Ventures, Ak Portföy Girişim Sermayesi ve Boğaziçi Ventures’ın da desteğini her zaman yanımızda hissediyoruz.

 

 

 

Sıfır müşteri kaybı ile yolumuza devam ediyoruz!

Bugüne kadar Craftgate ekibi olarak en mutlu olduğumuz konulardan biri müşteri memnuniyeti tarafında aldığımız çok olumlu geri bildirimler oldu. Şimdiye kadar çalışmaya başlayıp da bizimle çalışmayı bırakan, memnun olmayan veya farklı bir çözüme ihtiyaç duyan müşterimiz hiç olmadı. Yani sıfır müşteri kaybı ile yolumuza devam ediyoruz.

Bu bizleri hem çok mutlu eden, bir yandan da ürün ve hizmet kalitemizi korumak ve yukarı çıkarmak açısından da bizlere ayrı motivasyon sağlayan, kabiliyetlerimizi her geçen gün daha ileriye götürmemize teşvik eden bir metrik.

Ayrıca olur da, Craftgate’ten hizmet almayı durdurmak isteyen müşterilerimize de herhangi bir şart veya taahhüt koşmadığımızı da belirtiyoruz. Bizlerden memnun olmadıkları taktirde, diledikleri zaman alternatif çözümlere gidebileceklerini biliyorlar. Ekibimize ve ürünümüze duyduğumuz güvenin bir parçası olarak müşteri toplantılarımızda da bunu şeffaf bir şekilde ve gururla belirtiyoruz. İşbirliklerimizde, müşteri memnuniyeti bizim için her zaman en önemli unsur olarak yer alıyor ve yer almaya da devam edecek.

 

İşletmeler, Craftgate ile Çalışmaya Nasıl Başlayabilirler?

Bizimle https://craftgate.io websitemiz üzerinden iletişime geçebilirsiniz, çok kısa adımlı bir başlangıç sürecimiz mevcut, öncelikle bilgi formu üzerinden size ulaşabileceğimiz bilgileri alıyoruz, akabinde belirli dokumanları ve bilgileri sizlerden yine online olarak talep ediyoruz, paralelde satış ekibimiz sizlerin ihtiyaçlarını daha net dinleyip, daha teknik konular özelinde görüşüyor. Sonrasında hızlıca onboarding, entegrasyon, test ve canlıya alma süreçlerimizi planlıyoruz.

Bizleri daha yakından takip etmek ve hem fintech sektörü hem de Craftgate özelindeki konulardan haberdar olmak isterseniz web sitemizdeki iletişim sayfamız üzerinden bültenimize abone olabilir ya da sosyal medya hesaplarımız üzerinden de tüm güncel gelişmeleri izleyebilirsiniz.

Ayrıca büyüyen ekibimize katılmak isteyenler de yine online olarak başvuru süreçlerini https://craftgate.io üzerinden yapabilirler veya [email protected] adresine özgeçmişlerini ve kendilerini tanıtan kısa bir yazıyı ilgilendiklerini alanı belirtip, iletebilirler.