Paribu, sanatın tüm disiplinlerini kapsayan programıyla canlı bir kültür ve yaşam platformu olan Arter’in “Uzun Cumartesi” etkinliklerinin sponsoru oldu.  

29 Nisan Cumartesi Paribu kullanıcıları Arter’in güncel sergilerini saat 24.00’e kadar ücretsiz gezebilecek.

Türkiye’nin alanında öncü teknoloji şirketi ve lider kripto varlık işlem platformu Paribu, kültür ve sanat alanına destek vermeye devam ediyor. Bu kapsamda çağdaş sanat kurumu Arter’in “Uzun Cumartesi” etkinlikleri 2023 yılı boyunca Paribu sponsorluğunda gerçekleşecek.

29 Nisan’da gerçekleşecek olan Paribu ile “Arter’de Uzun Cumartesi” kapsamında tüm sergiler, kütüphane ve kitabevi gece yarısına kadar ziyaretçilere açık olacak. Paribu, yıl  boyunca belirli dönemlerde tekrarlanacak olan Uzun Cumartesi etkinliklerini desteklemeye devam edecek.

 

Sergiler ve sesli rehberler ücretsiz  

“Uzun Cumartesi” kapsamında Paribu kullanıcıları, saat 11.00 – 24.00 saatleri arasında tüm güncel sergileri ücretsiz olarak ziyaret edebilecek ve galerideki sesli rehberlere de ücretsiz erişebilecek. Sergilerin yanı sıra; kitabevi ve kütüphane de “Uzun Cumartesi”de saat 24.00’e kadar açık olacak.

Arter’de, , 19.00 ve 22.00 olmak üzere iki farklı saatte düzenlenen ve kontenjanı sınırlı olan sergi turları herkese açık olacak. Gezilebilecek sergiler arasında küratörlüğünü Eda Berkmen’in üstlendiği Türkiye’de kavramsal sanatın öncüleri arasında yer alan, Cengiz Çekil’in Bugün de Yaşıyorum sergisi ve küratörlüğünü Emre Baykal’ın üstlendiği Elina Brotherus’un Large de Vue sergisi yer alıyor. Ayrıca küratörlüğünü yine Eda Berkmen’in yaptığı Eva Koťátková’nın Bir Balıkmışım Bacakları Olan sergisi de ücretsiz ziyaret edilebilecek.

29 Nisan Cumartesi günü Arter’e ulaşım sağlayan servisler de hizmet vermeye devam edecek.