Figopara Kurucu Ortağı Bulut Arukel, Figopara’nın Stratejiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini de üstlendi.

Yeni göreviyle birlikte Figopara’nın gelecek stratejilerini ve hedeflerini açıklayan Arukel, uzun dönemde Türkiye’deki ticari işletmelerin yüzde 20’sine her sabah dokunmayı ve 5 ülkede çözüm sunan bir platform olmayı hedeflediklerini dile getirdi. 

İşletmelerin finansal yönetimini destekleyen ve sağlıklı nakit akışına sahip olmasına aracılık eden yeni nesil finans platformu Figopara’nın Kurucu Ortağı Bulut Arukel yeni göreviyle birlikte şirketin gelecek hedeflerini paylaştı.

Önceliklerinin mutlu müşteriler olduğunu dile getiren Arukel, “Figopara olarak bir işletme sahibinin her sabah uyandığında girdiği ana uygulama olmayı hedefliyoruz. Finansallara, yatırım araçlarına, borsa yatırımlarına, nakit ihtiyacına veya kendi ekosisteminden gelir elde etme opsiyonu varsa bunu partner bankalarımız ya da farklı çözümlerimizle gerçekleştirmek istiyoruz” diye konuştu.

 

Hedef 5 ülkede çözüm sunan bir platform olmak

Kısa vadede, odaklı bir şekilde müşteri sayısını artırmayı hedeflediklerini belirten Arukel orta vadedeki hedeflerini ise strateji oluşturarak müşterilerine ekstra çözümler sunmak olarak tanımladı. Arukel Her ticari işletmenin farklı problemleri var ve o problemleri çözmek gerekiyor. Figopara olarak masa kurma konusunda çok iyiyiz.  Bu kapsamda birçok partneri tek yapıda buluşturup hem onlara hem de onların hizmet sunduğu işletmelere katkı sağlıyoruz. Uzun vadede ise Türkiye’deki ticari işletmelerin yüzde 20’sine her sabah dokunmak istiyoruz. Uluslararası alandaki hedefimiz ise; 5 ülkede çözüm sunan bir platform olmak. Türkiye’nin en büyük kurumsal firmaları ve KOBİ’leriyle çalışıyoruz. Bugün bankalar ticari işletmelere birçok enstrüman sunuyor. Ancak işletmenin bu ürüne ulaşması için her bir bankayla tek tek görüşmesi gerekiyor. Bu çok zorlu ve zaman alıcı bir süreç. Bu modeli tek bir uygulamaya, platformda sunmak da önceliklerimiz arasında. Bir diğer hedefimiz de stratejik iş birlikleri ve stratejik kampanyalar” şeklinde konuştu.

 

2024’te hedeflerimiz doğrultusunda stratejik satın almalarımız devam edecek

İş Bankası’ndan TekCep ve TekPos’u bünyemize katmamız ile birlikte Türkiye’de ilk defa bir fintech ile bankanın geliştirdiği uygulamayı satın aldı. Bu bizim ileride ticari işletmelerin %20’sine erişme hedefimiz ile direkt katkı sağlayan iş birliği. 2024’de de bu katma değerli iş birliklerimizi artırarak ticari işletmelerin yanında olan, ihtiyaç duydukları tüm finansal çözümleri sağlayan bir uygulama olma stratejimizi destekleyeceğiz.

 

“Çalışma arkadaşlarımıza farklı yetkinlikler kazandıracak bir modele gidiyoruz”

Şirket içi önceliklerini de açıklayan Arukel, “Şirket içinde tüm çalışanların mutlu olması, herkesin keyifle işe gelmesi önceliğimiz. Herkesin güzel bir iş üretmesi gerekiyor. Üretim kısmında da müşterinin sorununa çözümler getiren yenilikler sunmak şart. Bunun olabilmesi için de çalışanların işe bir değer kattığı bir organizasyon gerçekleştirmek önceliğimiz. Mutlu çalışanın mutlu müşteri yarattığı bilinciyle de çalışan mutluluğu, kariyer ve liderlik gelişimlerine de odaklanacağız. 2024 stratejisi içinde çalışma arkadaşlarımıza farklı yetkinlikler kazandıracak bir modele gidiyoruz. Onlara sadece içeride değil dışarıda da eğitebileceğimiz bir model uygulayacağız” diye konuştu.