Türkiye İş Bankası’nın kredi kartı markası Maximum’un desteği ile POI Labs tarafından geliştirilen Piri Sesli Yürüyüş Turu Uygulaması’na Fener-Balat ve Boğaz turları da eklendi

İş Bankası Maximum Kart’ın desteği ile 2016 sonunda uygulamaya konulan Piri, 100 bine yakın kullanıcıya erişti. Piri’de bugüne kadar hayata geçirilen 10 farklı yurtiçi turu olan Karaköy, Beyoğlu, Edirne, Cihangir, Tarihi Yarımada, Fener-Balat, Boğaz, Konya, Kars ve Kapadokya Maximum Kart sahiplerine ücretsiz olarak sunuluyor. Yurt dışında ise Paris, Roma, Londra ve Amsterdam turlarını Maximum Kart sahipleri indirimli olarak kullanabiliyor.

Dünyadaki sayılı seyahat kuluçka merkezlerinden biri olan Travel Tech London’a binlerce başvuru arasından kabul edilerek önemli bir başarıya imza atan Piri, ilk Avrupa ofisini Londra’da açtı. Piri’nin uluslararası turları Londra Ofis’ten takip edilecek.

Toplamda 16 tura ulaşan Piri uygulamasında, kısa süre içinde damak tadına düşkün gezginlere yönelik turlar da kullanıma sunulacak.

 

 

Piri Sesli Yürüyüş Turu Uygulaması Nedir? 

Tarihi değerlerimizi geçmişle günümüzü birleştiren hikayeler eşliğinde gezmemizi sağlayan Piri, Türkiye İş Bankası’nın desteğiyle, bir StartUp olan POI Labs’in hayata geçirdiği bir mobil uygulama.

Piri uygulaması iOS ve Android tabanlı cihazlar için geliştirilmiş bir seyahat uygulaması. Tarihi zenginliklerimizin geçmişten günümüze hikayeler eşliğinde bir yol haritası olarak sunan uygulama, lokasyon bazlı çalışıyor.

İş Bankası, müşterilerine sunduğu ürün ve hizmetleri zenginleştirmeye devam ediyor. Bankanın desteğiyle geliştirilen, dijital deneyim içerikli ve aynı zamanda bir start-up işbirliği ürünü olan Piri sesli yürüyüş turu uygulamasına Fener-Balat ve Boğaz turları da eklendi. Uygulamada; gezmeyi ve keşfetmeyi sevenler, şehirlerin tarihi ve kültürel eserlerini geçmişle günümüzü birleştiren hikâyeler eşliğinde akıllı telefonlarla dinleyerek gezme imkânı buluyor. Piri’ye yeni eklenen turlarda, seyahat rehberi ve tarihçi Saffet Emre Tonguç, İstanbul’un saklı semti Fener-Balat ve martıların yurdu Boğaz’ın hikâyelerini anlatıyor.

 

 

Piri nasıl kullanılır?

Piri, AppStore ve Google Play’den ücretsiz olarak indirilebiliyor. Uygulama içerisinden keşfetmek istenilen tur satın alınarak mobil veri veya kablosuz ağ bağlantısı üzerinden yüklenip sonrasında çevrimdışı olarak kullanılabiliyor. Tura başlamak için tek yapılması gereken ise uygulama içerisindeki harita üzerinden görülebilecek başlangıç noktasına gitmek… Ardından Piri konumunuzu GPS üzerinden algılayarak otomatik olarak bulunduğunuz noktanın hikayesini anlatmaya başlıyor. Tur boyunca uygulama ekranındaki pusula aracılığıyla yönünüzü bulabilir; harita ekranından rotanızı takip edebilir ve mola vermek veya alışveriş için size özel mekan önerilerini görebilirsiniz.

 

Türkiye İş Bankası’nın girişimlere desteği sürüyor. Mayıs ayında, Türkiye İş Bankası’nın ana destekçisi olduğu ve Kolektif House’un yöneteceği Workup Girişimcilik Programı başladı. Girişimcileri ihtiyaç duydukları alanda destekleyerek iş fikirlerini geliştirmeye ve işlerini büyütmelerine yardımcı olacak, teknolojik iş fikri ya da erken aşama girişimi olanlar için tasarlanmış bir girişimcilik programı olan Workup’a ilk aşamada 10 girişim kabul edilmişti.

 

İş Bankası ve Kolektif House’un Yürüttüğü Workup Programı’na 10 Girişim Seçildi