Twitter, platformu kullanıcılar için daha güvenli hale getirme konusunda Ocak ayında aldığı kararlara yenilerini ekledi.

Kullanıcıların sorunlarını daha derin bir düzeyde anlamak için araştırma yapan platform, bir dizi güncellemeyi kullanıcılarına sundu. Topladığı geribildirimler üzerinde çalışacak “Koruma ve Güvenlik Konseyin”i bir araya getiren mecra aşağıdaki kararlara imza attığını duyurdu.

Taciz İçeren Hesaplara Karşı Artan Aksiyonlar

Geçtiğimiz yıla göre, taciz içeren hesaplara karşı 10 kat daha fazla aksiyon alınıyor. Ayrıca artık hesap işlevselliğini sınırlanıyor veya her gün binlerce taciz içeren hesap askıya alınıyor.

İhlal nedeniyle askıya alındıktan sonra yeni hesaplar üretip ihlali tekrarlayan suçlular tespit ediliyor. Yeni sisteme göre, son dört aydır tek başına bu tür hesapların iki katı kadarını kaldırdı. Konuyla ilgili ekipler, içerikleri her gün gözden geçirmeye ve politikaları uygulama yöntemlerini geliştirmeye devam ediyor.

Davranışta Değişimi Teşvik Etmek

Taciz içerdiğini belli eden hesaplar artık bir süre için sınırlı hesap haline getiriliyor ve bu hesaplara bunun sebepleri anlatılıyor. Bu sınırlı işlevsellik kategorisine yerleştirilen hesaplar, raporlarda % 25 daha az kötüye kullanım gösteriyor ve bu hesapların yaklaşık % 65’i yalnızca bir kez bu durumda oluyor.

Kişiselleştirilmiş Kontroller Sağlama

Bildirim filtreleri ve anahtar kelimeleri kapatmak konusunda yapılan güncellemelere yenileri ekleniyor. Kalite Filtresi daha az istenmeyen etkileşime yol açtı. Takip etmediğiniz kişilerinden gelen @mention’lardan sonraki bloklar % 40’ın altına düştü.

Herkese uygulanan tutarlı taciz tanımlamalarına ve politikaları sabit. Bununla birlikte, insanlar tacizi farklı şekilde tanımlıyor; bu yüzden her kullanıcı bu yeni araçları kullanarak Twitter’da gördükleri ve yaşadıkları şeyleri kontrol altına alıyor.

Sırada Ne Var?

Daha fazla iyileştirme, şeffaflık ve hız. Online güvenlik, başkalarıyla en iyi şekilde iş birliği yaparak çözülen bir konu. Bu sebeple twitter, sürekli olarak geri bildirim almak için Koruma ve Güvenlik Konseyi, sektör uzmanları ve akademisyenlerle iş birliği yapmaya devam ediyor.

 

Twitter’da hesabınızı güvenli hale getirmek için önlemleri ne kadar sıkı tutarsanız tehlikeli kişilere karşı da o denli güçlü olabilirsiniz. Güçlü bir şifreye sahip olmak, tanımadığınız linkleri asla tıklamamak ve gerçek olmayan bir twitter hesabından gelen e-postaları açmamak bu önlemlerden sadece bazıları.

 

Twitter Hesabınızı Güvence Altına Alacak 10 Yöntem