Asseco Grup altında faaliyetlerini sürdüren Asseco SEE (ASEE) bugün yaptığı bir açıklamayla beton, yol, toprak, vinç, aydınlatma ve garaj ekipmanları endüstrilerindeki Suudi Arabistan’ın en deneyimli tedarikçilerinden biri olan Bakheet şirketine LeaseFlex isimli kiralama yazılımı çözümünü kurduğunu duyurdu.

Bu kurulum dâhilinde ağırlıklı olarak CRM entegrasyonu, fiyatlandırma ve teklif yönetimi, kredi değerlendirmesi ve onayı, sözleşme yönetimi, ek teminat yönetimi, satın alma yönetimi, ödeme planı yönetimi, faturalandırma ve tahsilat, üçüncü şahıs faturaları, sigorta yönetimi, hazine sistemi, müşteri risk yönetimi ve cari/genel muhasebe modülleri eşliğinde LeaseFlex’in uçtan uca teslimatı yer aldı.

Bakheet’in CFO’su Khalid Alrifai konuya ilişkin yaptığı açıklamada şöyle konuştu: “Bakheet, Suudi pazarındaki güvenilir ve itimat edilir bir şirkettir. Suudi Arabistan’da daha da başarılı olabilmemiz adına iş modelimiz için ileri teknoloji bir hizmete ihtiyaç duyduk. İşte bu yüzden esnek altyapısı ile dikkat çeken LeaseFlex’i tercih ettik ve söz konusu çözüm de geniş yelpazeli ürün portföyümüzün ihtiyaçlarını karşılayabilecek niteliktedir.

ASEE Türkiye Ülke Lideri Hatice Ayas da bir açıklamada bulunarak “Bakheet şirketi ile işbirliği içerisinde olmak karşılıklı büyümeye yönelik verimli bir fırsat oldu. 2014 yılından bu yana devam eden birliktelik dâhilinde LeaseFlex, Bakheet şirketine ekosistemlerinin sinerjisinden faydalanma olanağı vermiştir” şeklinde konuştu.

LeaseFlex Nedir? 

LeaseFlex, finansal kiralama, işletme kiralaması ve ekipman finans şirketlerinin ihtiyaçlarına yönelik bir çözüm platformudur. İşletme uygulamaları eşliğinde merkezi, esnek ve kullanıma hazır bir platform kanalıyla operasyonel etkinliği artırmaktadır.

 

Asseco Güneydoğu Avrupa Grubu “Asseco SEE” 2017 ikinci çeyrek ve 2017 yarı yıl mali sonuçlarını sizlere duyurmuştuk.

Açıklanan sonuçlara göre, şirket 2016 yılının aynı dönemine göre satış gelirlerinde %12 artış kaydetti. Gelirleri ise 2017 ikinci çeyreğinde 35.5 milyon EUR ve ilk altı ayında 66.6 milyon EUR’ya ulaştı.

 

Asseco SEE, 2017 Yarı Yıl Mali Sonuçlarını Duyurdu