IdeaSoft ve Google ana sponsorluğunda bu sene ikinci defa gerçekleşen KOBİ E-Ticaret Zirvesi büyük ilgi gördü.

IdeaSoft ve Google ana sponsorluğunda bu sene ikincisi gerçekleşen ve ülke ekonomisine katkı sağlamak için KOBİ’leri sektörün profesyonelleriyle buluşturan KOBİ E-Ticaret Zirvesi büyük ilgi gördü.

 

 

Sunuculuğunu ünlü şovmen Geveze’nin üstlendiği zirvede, KOBİ’ler için oluşturulan özel alanda katılımcılar yeni ürün ve hizmetleri de deneme fırsatı yakaladı.

 

 

Yaklaşık 1000 kişinin katıldığı zirveyle ilgili IdeaSoft Ceo’su Seyhun Özkara, ‘Türkiye’de her geçen gün büyüyen e-ticaret ekosistemine ve ülke ekonomisine katkı sağlamak amacıyla KOBİ’leri böyle bir etkinlikte bir araya getirmekten büyük mutluluk duyuyoruz. KOBİ’ler, dijitalleşme süreçlerinde ihtiyaç duydukları A’dan Z’ye her konuyu ve konuşmacıyı bu zirvede bulma şansı yakalıyorlar. Biz IdeaSoft olarak da tüm bu dijitalleşme süreçlerinin tam ortasında yer alıyoruz ve sistemin entegrasyonunu sağlıyoruz. Ayırca haftalık eğitimlerimizle de interaktif olarak markaların bu sürece daha kolay adapte olmalarını destek oluyoruz. Bugün itibariyle 6500 markaya e-Ticaret ekosisteminde hizmet veriyoruz. Önümüzdeki yıllar içerisinde de trendleri takip ederek güçlü iş ortaklarımız sayesinde bu sayıyı daha da artırmayı planlıyoruz. KOBİ’lere yönelik ilk ve ücretsiz bir zirve olmasının yanı sıra bu seneki bir diğer farklılığımızda zirvemizin canlı yayın ile izlenebilmesi. Tüm katılan KOBİ’lerin keyifli ve bir o kadar da faydalı bir gün geçirmesini diliyor ve bu vesileyle ana sponsorumuz Google’da teşekkür ediyorum’ dedi.

 

 

Google Türkiye, Ortadoğu, Afrika Kanal Satış Yöneticisi Şebnem Erzan ise yaptığı sunumunda dijitalleşen dünyada tüketiciyi yakalama konusundaki verilere yer verdi. 8 sene içerisinde internet abonesinin 9 kat artığını belirten Erzan, akıllı telefon penetrasyonun da % 69 oranına ulaştığını paylaştı. Bu oranın dünyaya gore daha yüksek olduğundan bahseden Erzan herhangi bir strateji yaparken bu penetrasyon oranının da mutlaka değerlendirilmesi gerektiğini paylaştı. Son olarak Erzan, interneti yoğun olarak kullanan kobilerin ciro artış oranının bu sene % 17 olduğuna da değindi.

 

 

Zirvede ayrıca Serkan Yazıcıoğlu (BKM Genel Müdür Yardımcısı) moderatörlüğünde “Dijital Ödemeler ile Büyüyen Pazarlar” paneli gerçekleşti.

Panelde iyzico CEO’su Barbaros Özbuğutu, iyzico’nun Aliexpress iş birliğinin detaylarını ve gelecek planlarını bizlerle paylaştı.

 

 

PayU Türkiye Satış Direktörü Haktan Omaçer ise PayU’nun çalışmalarını aktarırken, globalde de yatırımlarının sürdüğünü anlattı.

 

 

 

Zirve ayrıca, Gökhan Özalan(Turkcell Ödeme Hizmetleri Ürün yöneyicisi) , Emre Ekmekçi (Hepsiburada.com Uluslararası Grup Başkanı), Örpen Koçak ( n11.com CSO’su) ve Koray Bahar (Foriba CEO’su) gibi isimler pazaryerinde satış yapmak, e-Ticarette lojistiğin önemi, sosyal medyadan satış ve e-Ticarette e-Fatura kolaylıkları gibi konu başlıklarını değerlendirdi.