Türkiye’nin en kapsamlı finansal teknolojiler ekosistemi olarak faaliyet gösteren Aktif Bank, Black Studio iş birliğiyle gerçekleştirdiği Metaverse basın toplantısı ile Brandverse Altın Ödül’ü kazandı.

Geçtiğimiz Mart ayında isim sponsorluğunu üstlendiği N Kolay İstanbul Yarı Maratonu’nun basın toplantısını eş zamanlı olarak hem fiziki ortamda hem de Metaverse üzerinden gerçekleştiren Aktif Bank, bu inovatif projesiyle Brandverse tarafından ödüle layık görüldü. Metaverse ve teknoloji odaklı kreatif ajans Black Studio iş birliğiyle gerçekleştirilen Metaverse basın toplantısı, pazarlama ve iletişim dünyasının önemli ödül organizasyonu ‘’Brandverse Awards’’ tarafından Marka Deneyiminde Metaverse Kullanımı kategorisinde Altın ödül ile taçlandırıldı.

Metaverse’e dair öncü projeleriyle sektörde ilklere imza attıklarını vurgulayan Aktif Bank Müşteri Deneyimi ve İletişim Grup Başkanı Gamze Numanoğlu, “Yılın ilk çeyreğinde Aktif Bank olarak Metaverse’te yerini alan ilk Türk bankası olmuş, Metaverse’ün en popüler platformlarından olan Decentraland’de varlığımızı hızla tasarlamaya başlamıştık. Dijital bankamız N Kolay ile isim sponsoru olduğumuz N Kolay İstanbul Yarı Maratonu basın buluşmasını ise Spor İstanbul ve Black Studio iş birliğiyle iki tarafta da eş zamanlı ve aynı kurguda olacak şekilde düzenleyerek Metaverse’te de yapılmasını sağladık. Spor alanında hem fiziki mekânda hem Metaverse’te senkronize gerçekleştirilen ilk basın toplantısı olan bu etkinlik, hem teknik anlamda hem de katılım açısından çok başarılı geçti. Metaverse ajansımız Black Studio’nun pürüzsüz biçimde hayata geçirdiği bu yenilikçi projenin Brandverse tarafından Altın ödüle layık görülmesinden büyük mutluluk duyuyoruz. Yakın zamanda gerçekleştirdiğimiz yeni projemizle de Metaverse’te müşterilerimizle markamız arasında yeni bir temas alanı oluşturan ve burada bir Metaverse Agent’ı konumlandıran ilk banka olarak, Metaverse partnerimiz Black Studio ile bu evrendeki inovatif projelerimize hızla devam edeceğiz” dedi.