Enqura, “İnovaLİG Ödülleri” kazananları arasına girmeyi başardı ve “İnovasyon Sonuçları” kategorisinde KOBİ alanında üçüncülük ödülünün sahibi oldu.

Yapay zeka ve blokzinciri tabanlı İnovatif ürünleri ile FinTek’ler için tek noktadan alışveriş deneyimi sunan Enqura, bu yıl ‘İnovasyonun Yeni Yüzyılı’ temasıyla 9. kez düzenlenen Türkiye İnovasyon Haftası kapsamındaki İnovaLİG Ödül Töreni’nde KOBİ “İnovasyon Sonuçları” kategorisinde ilk üç firma arasına girmeyi başardı.

İnovaLİG, Türkiye’nin inovasyona dayalı ihracat artışının desteklenmesi, şirketlerde inovasyon bilincinin geliştirilmesi ve işletmelerin inovasyon kültürlerini interaktif bir platformda geliştirmesi amacıyla TİM tarafından gerçekleştiriliyor. Bu yıl 12 Aralık’ta Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen ödül töreninde Enqura CEO’su Metin Karabiber ödülünü Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’tan teslim aldı.  Yarışmanın inovasyon alanında tüm sektörlere büyük katkı sağladığını belirten Karabiber sözlerine şöyle devam etti; “Elde ettiğimiz başarı ile araştırmaya, geliştirmeye, inovasyona ve değişime verdiğimiz önemi bir kez daha kanıtladık. Önümüzdeki dönemde küresel yarışta biz de varız ve yeni hedeflerimizle uyumlu şekilde ihracatımızı daha üst seviyelere taşıyacağız” dedi.

TİM tarafından 2014’te başlatılan Türkiye’nin ilk inovasyon geliştirme programı İnovaLİG kapsamında bugüne kadar 85 firmaya Türkiye İnovasyon Haftaları kapsamında ödül verildi. Bu yıl da “İnovasyon Stratejisi”, “İnovasyon Organizasyonu ve Kültürü”, “İnovasyon Döngüsü”, “İnovasyon Kaynakları” ve “İnovasyon Sonuçları” kategorilerinde Enqura’nın da içinde olduğu 15 firma ödüllendirildi.