Mid-core PC, mobil ve konsol oyunları geliştiren Funverse Games, aralarında Weplay Ventures, Alfin VC, Yıldız Tekno GSYO tarafından 6 milyon dolar değerleme ile hisse bazlı yatırım aldı.

50+ kişilik ekibiyle mid-core PC, mobil ve konsol oyunları geliştiren Funverse Games, aralarında Weplay Ventures, Alfin VC, Yıldız Tekno GSYO, Mediterra Capital partneri Orhan Ayanlar, Astaş Holding Business Development Executive’i Burak Aşçı ve ismi açıklanmaya birkaç yatırımcıyı daha içeren yatırım grubu tarafından 6 milyon dolar değerleme ile hisse bazlı yatırım aldı. Yatırım hedefini %80 oranında tamamlayan Funverse Games, hedefinin kalan kısmı için görüşmelere devam ediyor. Bu yatırım, firmanın geliştirdiği oyunların ve teknolojilerin geliştirilmesi ve pazarlanması için kullanılacak.

Funverse Games CEO’su Tolga Öztürk konu ile alakalı şu sözleri söyledi: “2023 yılının ilk yatırımlarından birini duyurmaktan dolayı çok mutluyuz. Bu sene globaldeki çok önemli yatırımcılara Türk oyun şirketlerinin ne kadar iyi işler yaptığını gösterdik ve göstermeye de devam ediyoruz. Blockchain ve oyun sektörleri Türkiye için büyük öneme sahip. Funverse’de biz bu teknolojileri üretme ve geliştirme aşamalarında ARGE faaliyetlerinde bulunuyoruz. Şubat ayından itibaren ürünlerimizle piyasaya çıkacağız ve 2023’te Funverse’ten çok daha fazla haberler duyacaksınız” Funverse Games, 2022’de LinkedIn’in derlediği Türkiye’deki En İyi Startup’lar listesinde 3.sırada gösterilmişti. Firma şu anda blockchain entegrasyonu olan, MOBA ve Battle Royale türlerindeki Hit and Boom oyununu geliştirmektedir. Geçtiğimiz yıl Kapalı Alfa testlerine başlayan oyun, Açık Beta testlerine hazırlanmaktadır.