Enqura, Uzaktan Kimlik Tespiti ürünü EnQualify ile Finans Sektöründe İnovasyonda Mükemmellik kategorisinde Altın Stevie’nin sahibi oldu.

Enqura tarafından geliştirilen EnQualify “Uzaktan Kimlik Tespiti” ürünü dünyanın en prestijli iş ödüllerinden biri olan Stevie Ödülleri’nde “Finans Sektöründe İnovasyonda Mükemmellik” kategorisinde altın ödülün sahibi oldu.

Enqura’nın uzman mühendis kadrosu tarafından geliştirilen EnQualify derin öğrenme algoritmaları, OCR, MRZ, NFC ile okuma gibi farklı teknolojileri AI on Mobile özelliğiyle öne çıkıyor, kişilerin uzaktan kimlik tespitini hızlı ve güvenli şekilde tamamlamasını sağlıyor. EnQualify, bugün uzaktan müşteri edinimlerinin yüz ve kimlik doğrulama adımlarında yüzde 99’a varan başarılı doğruluk oranlarına sahiptir. “AI on Mobile” özelliği ile Kimlik kartlarının ön ve arka yüzünü 5’er saniyenin altında doğrulayabiliyor, NFC, Yüz Doğrulama ve Canlılık Testi adımlarını ise 4’er saniyenin altında gerçekleştirebiliyor. Görüntülü görüşme içerisinde gerekirse tüm öncül doğrulama adımlarını müşteri temsilcisi rehberliğinde tekrarlatma yeteneği ile müşterinin süreçte başarısız olma olasılığını büyük ölçüde ortadan kaldırıyor.

Uluslararası ödül programı Stevie Ödülleri ile ilgili olarak Enqura CEO’su Metin Karabiber şu açıklamayı yaptı; “EnQualify bizim lokomotif ürünümüz ve bu ürünümüzle Türkiye’de birçok ödüle layık görüldük. Bu kez dünya çapında işletmelerin ve girişimcilerin üstün iş başarılarını ve inovasyonlarını ödüllendirmek üzere düzenlenen prestijli ödül organizasyonundan altın ödül ile dönmek bizleri çok mutlu etti. Yüzümüzü tamamen yurtdışına çevirdiğimiz bu yıl içerisinde aldığımızın ilk ödülün uluslararası bir programdan olması globalleşme hedefimizde emin adımlarla ilerlediğimizin kanıtıdır. Enqura ekibi olarak, ürünlerimize eklediğimiz yenilikçi özelliklerimizle müşterilerimizin memnuniyetini en üst düzeyde tutmaya devam edeceğiz. Bu ödülde emeği geçen herkesi kutluyorum ve EnQualify’ı tercih eden müşterilerimize teşekkür ediyorum.”