ATP, Polat Holding ve bağlı 16 grup şirketiyle dijital mutabakat platformu anlaşması imzaladı.

Yapılan iş birliği çerçevesinde ATP, alıcı ve satıcı şirketlerin aralarındaki finansal mutabakatlarını mali belge düzenleme ve saklama yönetmeliğine uygun şekilde dijital olarak sağlayan ve kağıt kullanımını azaltarak çevreyi koruyan Dijital Mutabakat ürününü Polat Holding ve 16 grup şirketine sağlayacak.

Polat Holding CFO’su Oktay Hatırnaz imzalanan anlaşmayla ilgili şunları söyledi: “Holdingimizin ekosistemimize değer katma ve sürdürülebilir bir dünya için çevre dostu teknolojileri kullanma vizyonu çerçevesinde, grup şirketlerimizle birlikte Dijital Mutabakat platformuna geçmeyi kararlaştırdık. Bu yeni sistemin maliyetleri azaltan, veri aktarımını hızlandıran ve yasal yükümlülükleri kolaylaştıran kullanım özelliklerinin bize   zaman ve para tasarrufu sağlayacağını umuyoruz. Uygulamanın daha şeffaf ve erişilebilir bir ödeme takvimi sunması, nakit akışımızı yönetmesi ve finansman maliyetlerimizi düşürmesi karar vermemizi daha da kolaylaştırdı.

ATP Digital Direktörü Okan Kurdoğlu ise şu açıklamalarda bulundu; “Yeni Dijital Mutabakat ürünümüzün Polat Holding ve grup şirketlerinde kullanıma başlanmasından heyecan duyuyoruz. Yerli ve milli bir grubun, “Güvenli ve sürdürülebilir bir gelecek” vizyonuna tam uyan bir ürün sağladığımız ve gelişimine katkı verdiğimiz için mutluyuz. Dijital mutabakat ürünümüzün zamandan ve paradan tasarruf etmek isteyen firmalar tarafından yoğun bir şekilde tercih edileceğini öngörüyoruz. Çevre dostu yapısı, mali belge düzenleme ve saklama yönetmeliğine uygun olması, Dijital Mutabakat’ın sürdürülebilirliği destekleyici diğer özellikleri. Sürdürülebilirlik hedefi için çalışan firmaların yeni ürünümüze ilgi göstermelerini bekliyoruz.

Sürdürülebilir Bir Dünya için: ATP Dijital Mutabakat 

Dijital Mutabakat, elektronik mali belge düzenleme ve saklama yönetmeliğine uygun düzenlenen ve şirketlerin finansal olarak karşılıklı anlaşmasını kolaylaştıran bir uygulamadır. Bu sistem sayesinde, mali belgeler elektronik ortamda düzenlenip, saklanabiliyor. Kağıt kullanımı azaltılarak çevre dostu bir çözüm sunuluyor. Dijital Mutabakat, muhasebe, finans ve ERP yazılımlarıyla uyumlu çalışıyor ve 5 yıllık saklama kapasitesiyle verileri arşivlemeyi daha da kolaylaştırıyor.