Infor, geliştiricilere Infor bulut ERP sistemleri üzerinde uygulama geliştirmek için ihtiyaç duyacakları bilgi ve araçları sağlamak üzere tasarladığı yeni Geliştirici Programını ve Geliştirici Portalını duyurdu.

Infor Developer Portal (Infor Geliştirici Portalı), geliştirme sürecinde ihtiyaç duyulacak temel kavramları ve tanımları, merkezi API kütüphanesini ve geliştiricilerin yeni nesil çözümler ortaya koymak için ihtiyaç duydukları bileşenleri bir araya getirmelerine yardımcı olan bir dizi özel eğitim içeriyor. Portalda yer alan 50’den fazla eğitim, Infor U kurslarına ve Infor YouTube güncel videolarına destek olacak şekilde kurgulandı. Geliştiriciler için merkezi bir kaynak olarak hizmet veren portal üzerinde ürün belgelerine, geliştirici forumlarına (Infor Communities) ve en iyi uygulama kılavuzlarına bağlantılar da yer alıyor.

Infor Dijital Stratejiden Sorumlu Kıdemli Direktörü Story Monforte, “Infor Developer Portal, hazırlanan çözümlerin Infor Marketplace üzerinden pazara sunulması için bir kaldıraç görevi görecek. Bu, müşterilerimize sayısız seçenek ve inovasyon sunmaya yardımcı olan, büyüyen iş ortağı ekosistemimizin önemli bir parçası.” dedi.

StarPoint Technologies CEO’su Chris Griffith de portala dair şu yorumda bulundu: “Infor Developer Portal, Infor’un StarPoint gibi iş ortaklarının Infor platformunun tüm yeteneklerinden ve gücünden yararlanması için sağladığı olanakların harika bir örneği. Infor ile inovasyona devam ederken Developer Portal aracılığıyla bize sunulan belgeler, en iyi uygulamalar ve araçlar, yapay zeka ve veri içgörü çözümlerimizi giderek artan sayıda Infor CloudSuite ERP ve uygulamasına yaygınlaştırmak için ihtiyaç duyduğumuz tüm ayrıntıları bize sunuyor.”

Griffith, sözlerini şöyle sürdürdü: “Developer Portal’ın en heyecan verici bölümlerinden biri yeni API kütüphanesi. Bu bilgilere geniş ölçekli olarak erişebilmemiz yalnızca geliştirme süremizi kısaltarak bize zaman kazandırmakla kalmayacak, tümüyle entegre çözümlerimizi pazara daha hızlı sunabilme yeteneğimizi artıracak. Böylece ortak müşterilerimiz için değer yaratacak ve maliyet performansımızı artıracağız. Infor ile iş birliğimizin geleceği konusunda büyük heyecan duyuyorum.”

Infor Developer Portal, ayrıca temel Infor uygulama geliştirme çözümleri olan Infor Mongoose ve Infor OS (Operating Service) App Designer için de kaynak sağlıyor.

 

Infor Mongoose Nedir?

Infor Mongoose, Infor kullanıcılarının kodsuz, düşük kodlu veya tamamen koda dayalı deneyimler eşliğinde uygulama geliştirme sürecini hızlandıracak bir geliştirme çerçevesi sunuyor. Bu çerçeve, teknik uzmanlıklarından bağımsız olarak müşterilere de fayda sağlayacak şekilde tasarlandı.

Mongoose, ister Infor ERP sistemlerine eklenti oluşturur, ister tek başına bağımsız bir uygulama oluştururken, geliştiricilerin uygulamalarını hızlı ve kolay bir şekilde tasarlamasına, oluşturmasına ve yaygınlaştırmasına yardımcı oluyor. Mongoose, “koda gömülme” ihtiyacını azaltmak için çeşitli sihirbazlar kullanarak ve Infor’un esnek düzeninden, kullanıcı bileşenlerinden ve HTML5 tasarımcısından yararlanarak geliştiricinin zamanını ve verimini en üst düzeye çıkarıyor. Infor Mongoose ile geliştiriciler ulaşmak istedikleri kullanıcı deneyimini ve kullanıcı arayüzünü (UX/UI) de rahatlıkla oluşturabiliyor.

 

Infor OS App Designer

Infor OS App Designer (OAD), Infor OS Portal platformunun bir parçası olan genişletilebilir bir uygulama tasarım aracı olarak sunuluyor. OAD, sunucusuz, çok kiracılı, bulut tabanlı bir geliştirme çerçevesi olarak tasarlandı.

OAD ile kullanıcılar, veri hizmetlerine bağlanmaya hazır biçimde önceden tanımlanmış şablonları temel alarak, kod kullanmadan, OS Portal için yardımcı araçlar (widget) geliştirebiliyor. Veri hizmeti katmanı, API Gateway içindeki herhangi bir API’ye bağlanabiliyor. OAD, geliştiricilere widget şablon örneğine veri atamak, yapılandırmak ve yayınlamak için gereken adımlarda rehberlik eden bir tasarım sihirbazını temel alıyor.

Story Monforte, Infor Developer Program ve Developer Portal lansmanının, Infor’un 2024 yılında yeni nesil Infor Marketplace’i tanıtmaya yönelik yol haritasında önemli bir kilometre taşı olduğunu belirtti.

https://marketplace.infor.com adresinde yer alan Infor Marketplace, müşterilerin Infor ve iş ortaklarının çözüm ve hizmetlerini bir arada bulabilecekleri ve bilgi alabilecekleri bir pazaryeri olarak hizmet veriyor. Infor, önümüzdeki yıl bu platformu kullanıcıların sorunsuz e-ticaret yapabilecekleri gerçek zamanlı bir tedarik platformuna dönüştürmeyi planlıyor.