Taurus, Türkiye’deki platform entegrasyonunu desteklemek için Cyberwise ile ortaklık kurdu.

Dijital varlık teknolojisinin öncü şirketlerinden Taurus, Türkiye’nin önde gelen siber güvenlik çözümleri sağlayıcısı Cyberwise ile stratejik ortaklık kurduğunu duyurdu. Cyberwise, Taurus’un dijital varlık platformunun, özellikle donanım tabanlı şifreleme çözümlerinin Türkiye merkezli bankacılık ve kurumsal müşterilerle entegrasyonunu ve kurulumunu destekleyecek.

Bu işbirliği, Taurus’un saklama (Custody), tokenizasyon (Tokenization) ve düğüm (Nodes) ürün paketleri genelinde hızlandırılmış sistem entegrasyonu da dahil olmak üzere Türkiye’deki müşterilere önemli faydalar sağlayacak. Türkiye’de bir siber güvenlik lideri olan Cyberwise, Taurus’un müşterilerine HSM (Donanım Güvenlik Modülü) kurulumlarını kolaylaştırma, güvenli anahtar törenleri gerçekleştirme ve kurumsal müşterilerin kendi yapısına özel ihtiyaçları ve teknik gereksinimleri ile mükemmel bir şekilde uyumlu olan canlıya geçişi hızlandırma ve yasal uyum konusunda destek olacak.

Cyberwise aynı zamanda Taurus’un Türkiye pazarındaki temsilcisi olarak da görev yapacak.

Taurus Yönetici Direktörü  Bashir Kazour şunları söyledi: “Cyberwise’ın, bölgedeki en saygın siber güvenlik uzmanlarından biri olarak, güvenlik, bankacılık gereksinimleri ve düzenlemeleri konusundaki derin bilgileri, Türkiye ve bölgedeki banka ve şirketlerin Taurus’un dijital varlık altyapısının avantajlarından yararlanmasını kolaylaştırıyor.”

Cyberwise Genel Müdürü Aret Kıllıoğlu şu yorumu yaptı: “Blockchain teknolojisini uygulamak özel uzmanlık gerektiriyor. Taurus, sektör lideri teknolojisiyle bu karmaşık sürecin basitleştirilmesinde kilit bir rol oynuyor ve Cyberwise olarak bizler de dijital varlıkların kurumsal operasyonlara sorunsuz bir şekilde entegre edilmesine katkıda bulunmaktan memnuniyet duyuyoruz.”

Taurus, kısa bir süre önce Dubai’de açtığı yeni ofisle faaliyetlerini genişlettiğini ve Orta Doğu bölgesi ile Türkiye’deki teknoloji liderliğini güçlendirdiğini duyurdu.