3 Mayıs 2018’de Fintech, Finans, Teknoloji, Bankacılık alanları başta olmak üzere, günün öne çıkan haberlerini sizin için derledik.

BOK Financial, mortgage sürecini kolaylaştırmak için Roostify ile ortaklık kurdu

25’ten fazla bölgede finansal hizmet sunan BOK Financial, müşterilerinin ev satın alma süreçlerini daha kolay olmasını sağlayan ve işlem takibini daha etkili hale çeken bir anlaşmaya imza attı. Roostify firması ile ortaklık kuran BOK Financial, yeni teknolojilerle desteklenen servisleri kredi çözümlerine ilave edecek.

Kurulacak yeni dijital platform, müşterilere işlevsellik ve verimlilik sunan bir araç haline dönüşecek.

Açıklanana göre müşteriler, uygulama üzerinden dokümantasyon sağlayabilecek ve kredilerinin süreçlerini online olarak takip edebilecekler. Başvuru sahiplerine kredi için gerekli olan belgeleri yüklemek, göndermek ve almak için güvenli bir yol sunulacak. Kullanıcılar sürecin hangi aşamasında olduklarını tahmin etmek zorunda kalmayacak, anlık olarak kredi durumunu gözlemleyebilecekler.

BOK Financial tarafından geliştirilen yeni çözüm, kredi işlemlerini gerçekleştiren memurların da işlerini azaltacak. Daha az kağıt kullanılmasını sağlayacak olan sistem, telefon görüşmelerinin sayısını da aşağıya çekecek.


CAIS ön büro teknolojisi için SEI firmasını seçti

SEI; bağımsız varlık danışmanları için bir alternatif yatırım platformu olan CAIS firması ile, hem danışmanları, hem de fon yöneticilerini abonelik belgeleri gerektiren fonlara yatırım yaparken otomasyon ve güvenliği önemli ölçüde artıracak bir anlaşmaya imza attığını duyurdu.

CAIS platformu, SEI tarafından sunulan yenilikçi bulut tabanlı çözümünü, yatırımcıların özel fon işlemlerini ele alma, belgeleme ve izleme işlemlerini gerçekleştirmek üzere entegre olacak. Kullanıcılara yüksek düzeyde kesintisiz, uçtan uca bir platform deneyimi sağlamak için bu entegrasyon, CAIS firmasının alternatif yatırım fonlarına yatırım yapmakla bağlantılı kağıt kullanan ve elle yapılan işlemleri ortadan kaldırmak için devam eden çabalarını hızlandıracak.

SEI Trade entegrasyonu, akıllı abonelik belgesi tamamlama, dijital belge yönetimi, iş akışı otomasyonu ve gerçek zamanlı izleme gibi çözümler sunacak.


TwinStar Credit Union, Constellation’a 3 milyon dolar yatırım yaptı

Constellation Digital Partners, TwinStar Credit Union ile yeni bir stratejik ortaklık gerçekleştirdi ve 3 milyon dolarlık yatırım aldığını duyurdu. TwinStar; Washington ve Oregon’da yaklaşık 120 bin üye ve 1,3 milyar dolar varlığa sahip bir firma.

Yapılan duyuruda, neredeyse bir yıl önce faaliyete geçen yazılım platformuna yapılan yatırım sayısının 13 olduğu belirtildi. TwinStar’ın yaptığı yatırımlar, Constellation toplam sermaye artışında 29 milyon dolara ulaştı.

Constellation kurucusu ve CEO’su Kristopher Kovacs, “TwinStar bizim için mükemmel bir ortak. Yatırımları platformumuza değer katıyor. Onlarla birlikte, kredi birlikleri ve üyeleri için Constellation’ı bir sonraki seviyeye taşıyabileceğiz. Constellation, dijital hizmet platformumuzu pazara sunmak için fintech’leri ve kredi birliklerini bir araya getiriyor ve TwinStar da gelecek vizyonumuzu hayata geçirmemizde bize yardımcı oluyor” şeklinde konuştu.