İstanbul Fintech Week’de, 20 ülkeden 100 fintech şirketi Avrasya’nın merkezi İstanbul’da buluşacak. 

Finansal inovasyon platformu KOOPHub, 2-5 Nisan tarihlerinde Beşiktaş Stadyumu’nda gerçekleşecek İstanbul Fintech Week ile finansal hizmetler sektöründeki iş yapma süreçlerini ve müşteri deneyimini dönüştüren bu teknolojilerin değerlendirilmesine, finansal teknolojilere ilişkin yenilikçi ürünlerin ve girişimlerin katılımcılara aktarılmasına olanak sağlayacak.

 

İstanbul çekim merkezi olmalı

KOOPHub’ın Kurucu Ortağı Demet Zübeyiroğlu, “İnovasyon ve girişim ekosistemine katkı sağlamak, oyuncular arasında etkileşimi artırmak KOOPHub’ın en önemli hedefi. Ekosistemi ve işbirliklerini geliştirmek amacıyla uluslararası ortaklıklar ve köprüler kuruyoruz. KOOPHub, İstanbul dışındaki ilk şubesini Romanya’da açtı. Singapur ile yaptığımız işbirliğinden sonra Avrupa’nın en büyük finansal inovasyon platformu olan B-Hive’la da bir anlaşmaya imza attık. KOOPHub, küresel ekosistemin bir oyuncusu olmak üzere doğru adımları atıyor. Bu platformun İstanbul’da kurulmuş olması bizim için bir gurur vesilesi. Çünkü hedefimiz, İstanbul’un finansal teknolojiler açısından bir çekim merkezine dönüşmesinde elimizden gelen tüm desteği sağlamak” dedi.

 

7 sektör, 25 başlık, 40 oturum, 150 üst düzey konuşmacı, 1000 katılımcı

İstanbul Fintech Week; Türkiye, İngiltere, Güney Afrika, ABD, Almanya, Singapur, Polonya, İrlanda, Danimarka, Romanya, Bulgaristan, Ukrayna, İspanya, İtalya, Birleşik Arap Emirlikleri, İsrail, Estonya, Malezya, Filipinler, Çin, Yunanistan ve daha pek çok ülkeden 150 konuşmacı ile aralarında yatırımcıların, girişimlerin, düzenleyici kuruluşların ve diğer aktörlerin yer aldığı yaklaşık 1000’in üzerinde katılımcıyı ağırlayacak.

İstanbul Fintech Week kapsamında, finansal hizmetlere ilişkin yenilikçi teknolojiler, yapay zekâ, blockchain, nesnelerin interneti, ekosistem, kuantum teknolojileri ve daha pek çok konu başlığı tartışılacak; etkinlikte, 7 ayrı alt sektöre ilişkin gelişmeler 4 ayrı salonda gerçekleştirilecek konuşmalarla toplam 25 başlıkta değerlendirilecek. Üç gün sürecek etkinlikte katılımcılar, 20 ülkeden 100’ün üzerinde fintech şirketiyle bir araya gelecek

 

Girişimciler ürünlerini anlatacaklar

İstanbul Fintech Week, kapsamında girişimciler de projelerini anlatma fırsatı bulacaklar. Kesintisiz ürün tanıtımlarının yer aldığı bu bölümde girişimciler ücretsiz olarak sunumlarını yapabilecekler ve projelerini yatırımcılara, bankalara, sigorta şirketlerine ve diğer ilgililere anlatma imkânı bulacaklar. Sunum yapabilmek için etkinlik web sitesinden kayıt yaptırmak gerekiyor.

 

10 ülkeden fintech otoriteleri kendi ekosistemlerini tanıtacak

KOOPHub’ın uluslararası ortakları Singapur Fintech Birliği ve Belçika’dan B-Hive başta olmak üzere Fransa, Lüksemburg, İngiltere, Danimarka, Estonya, Kazakistan, Romanya, Polonya, İrlanda ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden fintech otoriteleri kendilerine ayrılan oturumlarda fintech düzenlemelerini, kuluçka programlarını, startup teşviklerini ve ülke uygulamalarını anlatacaklar.

Zirve ile ilgili ayrıntılı bilgiye, konuşmacılara ve programa www.istanbulfintechweek.com adresinden ulaşılabilirsiniz.