Kişisel Para Danışmanı

Özlem Denizmen    

 

Kişisel Para Danışmanı Özlem Denizmen, Fintechtime okurları için kaleme aldı, “Milyar Dolarlık APP!”.

Taksi çağırmak, acıkmak, dans etmek, kıyafet almak… Artık her amaca uygun mobil uygulama var. Yenilikçi ve gelişen bir uygulama fikrine sahipseniz ve para  kazanmak istiyorsanız gelin neler gerekli bir bakalım.

 

Ekip oluştur ve para topla:

Milyonlarca insan tarafından sevileceğine inandığınız bir sonraki milyon dolarlık uygulama oluşturmak için devrim niteliğinde bir fikriniz varsa, yapmanız gereken ilk şey, fikrinizi test etmek. Bir problem ve çözüm bulun, bunu uygulamaya dönüştürün. Hedef kitlenizi bulun ve test edin.

Milyar dolarlık iş fikrinizin başkalarına kolayca açıklanabildiğinden emin olun. Uygulamanız kullanıcıların eline geçer geçmez geri bildirim almaya başlayabilirsiniz.

Ekip oluşturmaya başlamak için tek yapmanız gereken sizinle aynı vizyonu paylaşan ve hayalinizi gerçekleştirmek için gerekli becerilere sahip kişileri bulmak. İşe alım, oyunun kurallarını değiştiren bir görev olacak. Yetenekli, meraklı, çözüm odaklı, tutkulu insanları işe almak için neler yapabilirsiniz?

Arkadaşlarınızdan, ailenizden, komşunuzdan uygulamanızı indirip kullanmalarını isteyin. Ve dürüst geri bildirim beklediğinizi belirtin. Hedef kitlenizi analiz edin ve onlara ulaşmak ve uygulamanızı kullanmak için farklı yollar üzerinde beyin fırtınası yapın.

 

Pazarı yakala:

Güvenilir kullanıcı edinme stratejisi geliştirmeye devam edin. Ayrıca kullanıcı edinmenin maliyetini ve onu nasıl karlı hale getirebileceğinizi belirleyin. Temel bir model olarak başlayan milyar dolarlık uygulama fikri şimdi hızla gelişecek ve bunu kullanıcılarla test ederek, ölçerek ve analiz ederek doğrulamaya devam etmeniz gerekiyor.

İnsanların sevdiği ve parasını ödediği bir uygulama yapmak zor olsa da sabırlı ve azimli olun.

 

Gelir akışı yarat:

Artık ürün-pazar uyumuna ulaştığınızda ve kullanıcıların seveceği bir uygulamaya hazır olduğunuzda, amacınız uygulamanızın tüm yönlerini geliştirerek, nasıl para kazanacağınızı ve gelir elde edeceğinizi bularak büyümeye devam etmek.

Tatmin edici bir kullanıcı deneyimi sağlamanın yanı sıra, fiyat noktalarını optimize etmek ve müşteri edinme maliyetini düşürmek için de çalışmanız gerekir. Kullanılabilirlikten ödün vermeden uygulamanıza yeni özellikler ve gelir akışları eklemeye devam edin.

 

Ölçekle:

Uygulamanız hakkında harika yorumlar almaya ve kullanıcı geri bildirimlerini ele almak için net bir süreç gerek. Ekibiniz de harika bir hızla büyümeye devam ediyor. Tebrikler.

Ayrıca, kullanıcılarınız istikrarlı bir şekilde büyüyor ve kullanıcıyı elde tutma stratejiniz işliyor olmalı. Bu aşamaya geldiğinizde, yeni kullanıcılar edinmenin maliyetinin azalmasıyla birlikte, kullanıcı edinmenin öngörülebilir ve sistematik hale geldiğini fark edeceksiniz.

Şirketiniz de giderek daha karlı hale geliyor ve gelirler katlanarak artıyor. Bu, sürekli olarak ürün yenilikleri arama ve işinizde daha fazla gelir akışı sağlama ihtiyacını gerektirir.

Uygulamanızın değerlendirilmesinden bahsetmişken, her şey farklı görünüyor ve artık bir startup olarak görülmeyeceksiniz. Artık finansal performansınıza ve benzersizliğinize dayalı çok karmaşık bir değerlemeye sahip köklü bir şirketsiniz.

 

Milyarlar:

Uygulamada sürekli ilerleme kaydetmeye ve ivmeyi takip etmeye devam ederken, bunu gerçekleştirmek için pratik ve sistematik adımlarla ürününüz için açıkça tanımlanmış bir vizyona sahip olmanız gerekir. Temel olarak, kullanıcılarınızı uygulamanızdan MEMNUN tutmak.

Bu noktada iş modelinin de sürekli ayarlanması gerekiyor ve küçük kısmi iyileştirmeler bile büyük kazançlar sağlayabilir. Değerlemeler yine de karmaşık olacak ve karınızı, büyümenizi ve ürünlerinizi dikkatle takibe devam.