TechOne, 2021 yılında 15 yatırım turu gerçekleştirerek 11 yeni girişime yatırım yaptı ve portföyündeki girişim sayısını 20’ye yükseltti.

300 Milyon TL büyüklüğe sahip TechOne fonu, 2021 yılında yatırımlarına hızla devam ederek, portföyüne sırasıyla Sorwe, VRLab Academy, AloTech, ULive, Tridi, Livad, ForFarming, Cognitiwe, Modanisa, Inooster ve Evreka’yı ekledi. Portföyündeki girişim sayısını 1 buçuk yıl içerisinde 20’ye çıkaran TechOne ekibi, 4 portföy girişimine ise devam yatırımı gerçekleştirdi. 1 yıl içerisinde 10.000’den fazla girişimi inceleyerek 1.924 görüşme yapan TechOne ekibi, global pazarda rekabet edebilecek teknoloji girişimlerine yatırıma devam ederek 50 girişime ulaşmayı hedefliyor. Şu anda aktif olan 20 portföy şirketi 1.300’den fazla kişiye istihdam sağlarken bu girişimlerin %85’inin yurtdışında ofisi bulunuyor. Portföy girişimleri yıllık ortalama 5,5 kat büyürken toplam cirolarının %92’si global pazardan geliyor.

Yatırımlarını Akıllı Sermaye Modeli ile gerçekleştiren TechOne, girişimlere erken aşamadan itibaren strateji, finans ve iş geliştirme gibi konularda destek sunan ekip, girişimlerin çok daha hızlı büyümelerini ve küresel pazarın önemli oyuncularından biri haline gelmelerini hedefliyor. 2022 yılı hedefleri içerisinde ise yatırım sayısını 35’e çıkarmak, yatırım yapılan şirketlerdeki global gelirleri yüksek seviyede tutmak var.