Aktif Bank iştiraki olarak hizmet veren UPT, Kırgız bankalarıyla buluşarak yeni iş birlikleri konusunda temaslar sağlıyor ve hizmetler noktasında ağını yaygınlaştırıyor.

Dünya genelinde 176 ülkede, 400 bin işlem noktasıyla hizmet veren Aktif Bank iştiraki ve para transferi şirketi UPT, tüm dünyada 130’dan fazla partneri ile büyümeye devam ediyor. Kırgızistan’da Bai Tushum, Bakai ve Dos Credo bankaları ile iş birliği içinde olan UPT, Türkiye ve tüm dünyaya para transferi işlemi gerçekleştiriyor ve tüm dünyadan gönderilen para transferlerinin ödemesini gerçekleştiriyor.

‘Kırgızistan’daki iş birliklerimizin sayısını artıracağız’

UPT olarak Kırgızistan’daki para transferi iş birliklerinin sayısını artırmayı ve mevcut iş birliklerini dijital alanda da genişletmeyi hedeflediklerini belirten UPT Genel Müdürü Hakan ÖzatTürkiye’nin öncü ödeme kuruluşu olarak, yurt dışındaki faaliyetlerimizi büyütmeye devam ediyoruz. Yurt dışında faaliyette bulunarak ürünlerimizi müşterilere doğrudan sunduğumuz 11 ülkeden biri olan Kırgızistan’da Kırgızistan Bankalar Birliği ile olan iş birliğimiz kapsamında Kırgız bankaları ile buluştuk. Mevcut partnerlerimiz ile iş birliğimizi değerlendirip, diğer bankalar ile de iş birliği fırsatlarını görüştük. Toplantının sonunda organize ettiğimiz kokteylde Kırgız Bankalarının üst düzey yöneticileriyle yeni yılı kutladık. UPT olarak Kırgızistan’daki para transferi iş birliklerimizin sayısını artırmayı ve mevcut iş birliklerini dijital alanda da genişletmeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştu.