Türkiye İş Bankası, uç nokta cihaz yönetimi alanında Kron ile anlaştı. Bu anlaşma ile cihazların yönetimi Kron çözümleri tarafından sağlanacak.

Telekomünikasyon, finans, enerji ve sağlık gibi sektörlerde birçok yerli ve uluslararası firmaya siber güvenlik ürünleri sunan Kron, Türkiye İş Bankası ile yaptığı iş birliği ile İş Bankası’na ait uç cihaz yönetimini destekleyecek. Şirket, geliştirmiş olduğu ürünleri ile bankaya ait uç nokta cihazların tek bir arayüzden güvenli bir şekilde yönetilmesini sağlayarak Türkiye İş Bankası’nın operasyonel verimliliğinin ve güvenlik, olgunluk seviyesinin artırılmasına destek olacak.

Yapılan anlaşma ile ilgili görüşlerini paylaşan Kron İş Geliştirme Direktörü Ümit Çelik, “Kron’un uzun yıllardır çalıştığı bir alan olan cihaz yönetim çözümleri Türkiye’de neredeyse tüm Telekom servis sağlayıcıları tarafından kullanılmakta, internet abonelerinin %95’i bu çözüm arkasından internete bağlanmakta. Bu bilgi birikimimizi ve uzmanlığımızı İş Bankası ile birlikte bankacılık sektörüne de taşımaktan çok memnunuz. Yakın çevremizde yaşanan gelişmeler gösteriyor ki hassas ve kritik sistemler için lokal çözümlerin gelişmesi ve kullanılması hem güvenlik hem de servis devamlılığı açısından oldukça önemli. Türkiye İş Bankası’na Türkiye’nin lider veri ve erişim güvenliği yazılım üreticisi Kron’u tercih ettikleri için teşekkür ediyorum. Büyük ölçekli bu projenin Türkiye’deki diğer firmalara da örnek olacağına inanıyorum” dedi.