TPAY Mobile, yeni organizasyonel yapılanma planı çerçevesinde, Payguru Genel Müdürü Işık Uman’ı Ürün Yönetimi ve Pazarlamadan Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı (CPO/CMO) olarak atadı.

Orta Doğu ve Afrika’nın lider fintek kuruluşu TPAY Mobile, yeni organizasyonel yapılanma planı çerçevesinde, Türkiye’nin faaliyet izni verilen ilk mobil ödeme kuruluşu Payguru Genel Müdürü Işık Uman’ı Ürün Yönetimi ve Pazarlamadan Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı (CPO/CMO) olarak atadı. Dubai merkezli şirketin ürün entegrasyonu ve yönetiminin yanı sıra pazarlama alanındaki tüm fonksiyon ve operasyonların yönetimini üstlenen Uman, yeni görevine 1 Kasım 2022 itibarıyla başladı. Uman, kurucu ortaklarından olduğu Payguru’nun uluslararası sahaya açılması çalışmalarına da katkı vermişti.

TPAY Mobile İcra Kurulu Başkanı Gaston Aussems, mobil teknolojiler sektörünün deneyimli isimlerinden Uman’ın söz konusu göreve getirilmesiyle ilgili olarak şunları söyledi: “Uman’ın mobil ödeme çözümleri alanındaki deneyimiyle şirketimize büyüme ve yeni pazarlara açılma yolculuğunda çok önemli katkılarda bulunacağına inanıyorum. İcra Kurulumuzdaki yeni göreviyle Uman, üye işyerlerinin ödeme ve finansal akış süreçlerini teknik, ticari ve sözleşmesel açıdan kolaylaştırma ve onların tamamen asli iş alanlarına odaklanmasını sağlamaya dönük çabalarımıza hız katacaktır.”

TPAY Mobile’ın Ürün Yönetimi ve Pazarlamadan Sorumlu yeni İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Işık Uman ise gelişmeyi şu sözlerle değerlendirdi: “TPAY Mobile’daki sorumluluklarımın özellikle finansal teknolojilerin şu tarihsel dönemecinde bu şekilde genişlediğini görmek benim için de çok sevindirici. Daha da sevindirici olan, 600 milyonun üzerinde tüketiciye erişmemize olanak tanıyan çok geniş bir ağa sahip TPAY Mobile’a, Payguru’nun Türkiye’de gerçekleştirdiği gerçek hayat uygulamalarını temel alan mobil ödeme çözümlerindeki tecrübemizi aktarabilecek olmamız.