TÖDEB, afetzedelerin barınma ihtiyacını giderebilmek amacıyla “TÖDEB Konteyner Kent” kurmak üzere bir bağış kampanyası başlattı.

Türkiye Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşları Birliği (TÖDEB) tarafından, bağış kampanyasıyla elde edilen nakdi desteklerin tümü, ilgili konteyner kentin kurulması ve afetzede halkımızın yararına tahsis edilmesi için kullanılacağı duyuruldu.

TÖDEB Konteyner Kent” bağış kampanyasına katkı sağlamak isteyenler, arzu ettikleri TL cinsinden tutarı aşağıda bilgileri yer alan bağış kampanyası hesabına ve EFT / Havale açıklama alanına, “Yardım Hesabına” diye belirterek bağışta bulunabilirler.

VADESİZ TL HESABI

Hesap Adı: Türkiye Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşları Birliği

Banka Adı: VakıfBank

IBAN Numarası: TR98 0001 5001 5800 7319 5701 63

Açıklama: Yardım Hesabına

 

TÖDEB Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Bilgetekin’in açıklamalarını aşağıda bulabilirsiniz.

Ülkemizde yaşanan deprem felaketi nedeniyle derin bir üzüntü içindeyiz. Hayatını kaybedenlere rahmet, yakın kaybı yaşayanlara baş sağlığı diliyoruz. Yaralı afetzedelerimizin en yakın zamanda iyileşmesini, enkaz altında olan vatandaşlarımızın ise bir an evvel kurtarılabilmesini ümit ediyoruz. TÖDEB olarak, afetzede halkımızın barınma ihtiyacını giderebilmek amacıyla “TÖDEB Konteyner Kent” kurmak üzere bir bağış kampanyası başlatıyoruz.Bu bağış kampanyasıyla elde edilen nakdi desteklerin tümü, ilgili konteyner kentin kurulması ve afetzede halkımızın yararına tahsis edilmesi için kullanılacaktır. Bu bağlamda, ilgili kurumlarla gerekli protokoller ivedilikle yapılarak, sağlanan nakdi bağış desteğinin amaca yönelik kullanılması güvence altına alınacaktır.Başta üye kuruluşlarımız olmak üzere, herkesi bu kampanyayı desteklemeye davet ediyoruz.

Gün, BİRLİK günü!

Bağış kampanyamıza ilişkin tüm bilgilere aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz:

www.todeb.org.tr/bagiskampanyasi

Saygılarımızla,