Papara, 19 Mayıs için Atatürk’ü yapay zekâ ile buluşturan sıra dışı bir çalışmaya imza attı. Papara, yapay zekâya “Atatürk bugün yaşasaydı, gençlere ne söylerdi?” diye sordu.

Papara, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda özgün bir çalışmaya imza attı. Bir teknoloji şirketine yakışır biçimde, çalışmasına son dönemin yükselen teknolojilerinden yapay zekâyı entegre eden şirket, yapay zekâya “Atatürk bugün yaşasaydı gençlere ne söylerdi?” sorusunu sordu.

 

Filmde, yapay zekânın verdiği yanıt şu şekilde oldu:  

“Değerli evlatlarım,
Bugün aranızda olmasam da, kurmuş olduğum Cumhuriyeti en iyi şekilde temsil ettiğinizi biliyorum.
Her birinizle gurur duyuyorum.
Umudunuzu asla kaybetmeyin.
Unutmayın, bütün ümidim gençliktedir.”

 

Sunduğu finansal ürün ve hizmetlerde yenilikçi yaklaşımıyla ayrışan, sınırların ötesine geçmeye cesaret eden Papara, reklam kampanyasıyla Cumhuriyet’in 100. yılını kutladığımız bu dönemde aydınlık fikirleriyle Türk halkına ve dünya uluslarına yol göstermeye devam eden Atatürk’ü daha önce anlatılmamış bir biçimde anmayı amaçladı. Şirket, yaşamının her döneminde çağdaşlığa işaret eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün düşüncelerini bugünün gençlerine teknolojinin gücüyle deneyimletmeyi hedefledi.

“#CumhuriyetinBizeEmanet, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun” mesajıyla son bulan çalışmanın yaratıcı süreçlerini, entegre kreatif ajans Format C, prodüksiyonunu ise Organic Film üstlendi.

Papara’nın derlediği kullanıcı verileri, Türkiye’deki Z kuşağı nüfusunun %25’inin Papara kullandığını gösteriyor. Bu yönüyle gücünü gençlikten alan marka olan Papara, bir finansal teknoloji şirketi olarak yükselen teknolojileri gençlere umut veren ürün, hizmet ve projelere imza atmak için kullanıyor.