İşNet, Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşlarına özel olarak tasarlanan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası onaylı “bluuty Finans” hizmetini sunmaya başladı.

İşNet Veri Merkezleri’nde barındırılan bluuty Finans, birincil ve ikincil sistemleri üzerinde kuruluşların ihtiyaçlarına yönelik ideal yapıyı bulutun esnekliği ile kısa sürede kullanıma hazır hale getiriyor. Bilişim dünyasının ayrılmaz parçaları olan güvenlik, yüksek erişilebilirlik, operasyonel süreç devamlılığı, hizmet yönetimi, verimlilik gibi konuların yüksek hizmet kalitesi ile tek çatı altından sunulmasını sağlıyor.

 

Regülasyonlara Uyumu Kolaylaştırıyoruz!

bluuty Finans hakkında görüşlerini dile getiren İşNet Genel Müdürü Mehmet F. Can: “Doğru yeteneğe, doğru zamanda ulaşmak, teknolojik imkanları olabildiğince esnek ve hızlı kullanmak ve elbette bütün bu talepleri gerçekleştirirken de regülasyonlara tam uyum sağlamak çok önemli bir konu olarak karşımıza çıkıyor. Yalnızca finans kuruluşlarına özel olarak tasarlanan, güvenliği her zaman odağında bulunduran, denetimlere ve regülasyonlara tam uyum içinde olan bluuty Finans üzerinden hizmet alacak kuruluşlara regülasyon uyumunu kolaylaştırma ve hızlandırma konusunda büyük fayda sağlayacağımızı düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

Amacımız Herkesin Kazandığı Bir Topluluk Oluşturmak!

Mehmet F. Can görüşlerine şöyle devam etti: “İşNet olarak, uçtan uca bilişim teknolojileri ve altyapı hizmetleri veriyoruz. Finans sektöründeki kuruluşların beklentileri göz önünde bulundurularak, bluuty Finans üzerinden birden fazla finans kuruluşuna, birbirlerinden izole ve yeni nesil teknolojiler ile donatılmış bir altyapı hizmeti sağlamak amacıyla bulut bilişim, container mimari ve siber güvenlik alanlarında dünya çapında lider teknoloji firmaları ile birlikte çalıştık.

Topluluk Bulutumuzu, yönetilen hizmetlerle güçlendiriyoruz, kuruluşların katma değerli çözümlerin üzerinde çalışmalarına destek oluyoruz. Türkiye finans ekosisteminin altyapı sağlayıcısı ve önemli bir iş ortağı olarak, hepimizin kazandığı bir topluluk oluşturmayı hedefliyoruz.