Türkiye Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşları Birliği’nin (TÖDEB) düzenlediği Agora Fintech 2024 etkinliği, 25-27 Nisan tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.

TÖDEB Agora Fintech: Sosyal Sorumluluk Projeleriyle Teknoloji Fuarından Daha Fazlası

Türkiye Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşları Birliği’nin (TÖDEB) düzenlediği Agora Fintech 2024 etkinliği, 25-27 Nisan tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Üç gün süren etkinlik, fintek sektörünün yerel ve global temsilcilerini bir araya getirerek Türkiye’nin sektördeki son yenilikleri, girişimleri ve iş birliği fırsatlarını sergiledi.

Bu yılki fuar, sadece teknolojik yeniliklerle ve iş fırsatlarıyla değil, aynı zamanda sosyal sorumluluk projeleriyle de öne çıktı. TÖDEB, Tarım ve Orman Bakanlığı iş birliği ile ziyaretçiler adına Bursa’da 10.000 fidan dikerek TÖDEB Agora Fintech 2024 Hatıra Ormanı’nı oluşturdu. Bu hatıra ormanı, sektörünün büyümesini ve kök salmasını simgeleyecek önemli bir adım olarak kabul ediliyor.

Fuarın öne çıkan bir diğer sosyal sorumluluk projesindeyse, katılımcılar Bankalararası Kart Merkezi A.Ş.’nin (BKM), fuar kapsamında açtığı ve büyük ilgi gören standında TROY Giyilebilir Teknolojiler aracılığıyla Türk Kızılay’ına bağışta bulundular. Ziyaretçiler, TROY giyilebilir teknoloji yüzük ve bileklikleriyle interaktif bir deneyim yaşayarak, kartlı ödeme sistemlerindeki en yeni teknolojileri deneme fırsatı bulurken bu deneyimle Türk Kızılayı’na 20.000 TL’lik bağışta bulunuldu.

Türkiye’yi fintek sektöründe öncü bir ülke olarak konumlandırmayı hedefleyen fuar, uluslararası fintek derneklerini, sektör profesyonellerini ve finans uzmanlarını bir araya getirerek bu hedef doğrultusunda önemli bir çatı oluşturuyor. TÖDEB Agora Fintech, hem sektörel gelişime hem de toplumsal gelişime katkı vermeye gelecek yıllarda da devam edecek.

 

Türkiye’nin fintek alanındaki liderliğini pekiştirmek amacıyla Türkiye Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşları Birliği (TÖDEB) tarafından Mobilefest iş birliğiyle düzenlenen Agora Fintech Fuarı, İstanbul Kongre Merkezi’nde kapılarını açmıştı!

 

Agora Fintech Fuarı, Global Finans ve Teknoloji Liderlerini İstanbul’da Bir Araya Getirdi