Uluslararası Kadın Forumu Türkiye Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Genel Kurul’un ardından gerçekleştirilen ilk Yönetim Kurulu toplantısında, 2023 – 2025 Dönemi IWF Türkiye’nin yeni başkanı Av. Dr. Çiğdem Ayözger Öngün seçildi.

Farklı alanlarda elde ettikleri başarılarıyla lider ve öncü konuma ulaşmış etkin kadınları bir araya getirerek kadın liderliğini geliştirmeyi hedefleyen uluslararası bir iletişim ve etkileşim ağı olan IWF Türkiye Olağan Genel Kurulu İstanbul’da gerçekleştirildi. GenelKurul’da yapılan seçim sonucunda 2023-2025 dönemi IWF Türkiye Yönetim Kurulu belirlendi.

Yeni dönemde IWF Türkiye Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:

Yönetim Kurulu AsilÜyeler:

Arzu Ünal Erman,

Çiğdem Ayözger Öngün,

Bilgün Gürkan,

Burcu Civelek Yüce,

Mutlu Alkan Özyurt,

Selma Altay Rodopman,

Tülin Karabük,

Yasemin Merih Alparslan,

Yasemin Solmaz

Yönetim KuruluYedek Üyeler:

Ebru Dorman,

Elif Ateş Özpak

Işıl Arıdağ

Kübra Orakçıoğlu Kazan

Özge Bulut Maraşlı

Genel Kurul’un ardından gerçekleştirilen ilk Yönetim Kurulu toplantısında, 2023 – 2025 Dönemi IWF Türkiye’nin yeni başkanı Av. Dr. Çiğdem Ayözger Öngün seçildi.

 

Av. Dr.Çiğdem Ayözger Öngün Kimdir? 

Teknoloji, Teknoloji, Medya ve Haberleşme Hukuku, Finansal Teknoloji Hukuku ve Ticaret ve Şirketler Hukuku, Rekabet Hukuku veVeri Koruması ve Gizliliği Hukuku alanlarında geniş bir tecrübeye sahip olan Av.Dr. Çiğdem Ayözger Öngün, İstanbul’da bulunan SRP-Legal Hukuk Ofisi’nin kurucusu ve yönetici ortağıdır.

Öngün, TED Koleji’ndeki eğitimini tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. İstanbul Üniversitesi veLondon School of Economics’de yürüttüğü çalışmalar ile Yüksek Lisansını (LL.M.)onur derecesiyle tamamladı, İstanbul Üniversitesi’nde Veri Koruma ve Gizliliği konusunda doktora yaptı. Öngün aynı zamanda Koç Üniversitesi Exec MBA sertifikasını tamamladı. Bahçeşehir Üniversitesi’nde misafir Öğretim Üyesi olan Öngün SRP-Legal’i kurmadan önce, Turkcell Grup’ta 10 yılı aşkın bir süre çalıştı; Turkcell Superonline’da Hukuk ve Regülasyon Stratejileri Genel MüdürYardımcılığı ve Turkcell Grup’ta Regülasyon Politikaları Müdürlüğü görevlerini yürüttü.

Ögün halen Türk Sanayicileri ve İş İnsanlarıDerneği (TÜSİAD) Veri Koruma ve Teknoloji Hukuku Çalışma Grubu Başkanı, Blockchain Türkiye Platformu (BCTR) Yürütme Kurulu üyesi, Türkiye Odalar veBorsalar Birliği (TOBB) FinTech Sektör Meclisi üyesi, Türkiye SigortalarBirliği (TSB) Danışma Kurulu üyesi, Teknolojide Kadın Derneği (Wtech) Kurucu üyesidir.

Av. Dr. Çiğdem Ayözger Öngün’ün “Kişisel Verilerin Korunması Hukuku”kitabının da yazarıdır. “Uygulamalı Rekabet Hukuku” kitabının ve “Hüseyin Hatemi’ye Armağan” adlı kitabın ortak yazarıdır.

Dr. Öngün, Dünya çapındaki farklı disiplinlerde ve mesleklerde fırsat eşitliği ve kadın liderliğini desteklemek için yapılan çalışmalarda aktif olarak rol almaktadır.