Fintech Innovation Hub – FTIHUB organizasyonunda düzenlenecek Türkiye & Azerbaycan Fintech Forumu 6 Eylül 2023 tarihinde gerçekleşecek.

Fintech Innovation Hub – FTIHUB organizasyonunda düzenlenecek Türkiye & Azerbaycan Fintech Forumu 6 Eylül 2023 tarihinde Baku Marriott Hotel Boulevard’da Türkiye ve Azerbaycan finansal teknoloji sektörünün önde gelen isimlerini ağırlayacak ve geleceğin dijital finans dünyasına ışık tutacak.

Azerbaycan Finansal Teknoloji Derneği ve Türkiye Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşları Birliği’nin de üst düzey seviyede katılım göstereceği ve Türkiye ve Azerbaycan Fintech şirketleri ile bankalarından bir çok katılımcının yer alacağı etkinlikte, Sınır ötesi ödeme çözümlerinden Şimdi Al Sonra Öde modellerine, iki ülke ekosisteminin iş birliği fırsatlarında yeni kapılar açacak. Dijital ödeme sistemlerinden finansal güvenliğe, yapay zekadan blockchain teknolojilerine kadar birçok konu ele alınacak. Sektörün uzmanları; paneller ve konuşmacılar aracılığıyla güncel eğilimleri ve gelecek projeksiyonları tartışılacak.

Etkinliğin organizatörü Fintech Innovation Hub – FTIHUB ‘ın kurucusu Kutay Yalınkılınç etkinlikle ilgili açıklamasında, bu özel etkinliği, bölgenin iki güçlü aktörü Türkiye ve Azerbaycan’ın finansal teknoloji alanındaki son gelişmelerini ve yeniliklerini paylaşmak için organize ettiklerini ve yenilikçi fikirleri ile çözümleri bir araya getirerek katılımcılara güçlü bir iş birliği ağı yaratmak , dijital finans dünyasının geleceğini şekillendirecek olanakları keşfedilmesine imkan sağlamak için sabırsızlandıklarını belirti. Ayrıca katılımcı olmak isteyenleri yalnızca 150 katılımcı ile sınırlı olan  etkinlik için erken kayıt yaptırmalarını önerdiğini iletti.