Finansal teknoloji şirketi Papara, tüm kullanıcılarına Papara Card’ları kişiselleştirme olanağı sunmaya başladı.

Yeni özellik sayesinde Black, Gray, Rose, Almond ve Teal olmak üzere beş renk seçeneğiyle sunulan Papara Card’lar, kullanıcılar tarafından çeşitli tasarım araçları kullanılarak özelleştirilebiliyor. Geliştirme, kart sektöründe bir ilk olma özelliği taşıyor.

 

Yazı yazarak, ikon eklenerek, çizim yapılarak kişiselleştirilecek

Papara kullanıcıları, yeni kart talebinde bulunurken “Kartımı Tasarlamak İstiyorum” seçeneğini aktif ederek Papara Card tasarlama akışına ulaşabiliyor. Yazı yazma, ikon ekleme ve çizim yapma araçları sunan bu adımlarda kullanıcılar, farklı yazı tiplerini, çizim araçlarını ve ikonları kullanarak kart tasarımlarını kendilerine özgü hâle getirebiliyor. Ekledikleri tasarım öğelerini boyutlandırabilen, bu öğelerin yönünü değiştirebilen kullanıcılar, günlük finansal ihtiyaçlarında kullanabilecekleri ön ödemeli kartlarını kişiselleştirebiliyor.

 

İsme özel üretilecek

Oluşturulan tasarım kartlar, değerlendirme sürecinin ardından üretiliyor. Kullanıcılar, tek seferlik bir ücret karşılığında sunulan tasarım kartlarının teslim edileceği adresi de kart siparişi akışında belirleyebiliyor. Tasarımı yapan kullanıcının ismine özel olarak üretilen kişiselleştirilmiş Papara Card’lar, kullanıcının seçtiği adrese teslim ediliyor. Teslimatın ardından kullanıcılar, kendilerini yansıtan tasarım öğelerle şekillendirdikleri temassız özellikli Papara Card’larını dünyanın her yerinde ve online alışverişlerinde kullanabiliyor. Papara Card ile aynı özellikleri taşıyan tasarım kartlar, üç ayda bir yenilenen Cashback programıyla harcadıkça anında nakit kazandırıyor ve bu kartlar kullanılarak ATM’lerde para çekme/yatırma işlemleri gerçekleştirilebiliyor.

 

“Mottonu yaz, tutkunu çiz, Papara ile kendini yansıt”

Papara, Türkiye’de bir ilk olan ve kullanıcılara kendi kartlarını tasarlama olanağı sunan özelliğini duyurmak için ses getiren bir reklam kampanyasına da imza attı. TV reklam filmi, açık hava reklamları ve dijital mecraların da içinde olduğu kampanya, “Mottonu yaz, tutkunu çiz, Papara ile kendini yansıt” mesajı etrafında tasarlandı. Çekimleri Maslak, Harbiye ve Şişhane’de yapılan kampanya filminde; hayatın tekdüze akışından dans, müzik, oyun, spor, moda gibi tutkularıyla sıyrılan karakterlerin, bu tutkularını ve onlara yol gösteren mottolarını Papara’nın beş renk seçeneğiyle sunduğu kartları tasarlayarak özgürce yansıtabildiği vurgulandı.