Düşük komisyonlu yemek sipariş uygulaması RooGo, adisyon yazılımını restoranlara ücretsiz sunacak.

Dört yıldır restoranlar için yazılım ürünleri geliştiren RooGo, sunduğu rekabetçi fırsatlara bir yenisini ekledi. Yüzde 5 komisyon oranıyla çalışan RooGo’ya üye işyeri restoranlar, tüm online siparişleri tek noktadan yönetebilen paketservis.app’in  yetenekli adisyon yönetim yazılımını da bir yıl boyunca ücretsiz kullanabilecek. 2020 yılında Demir Ali Toktaş tarafından Çırak adıyla kurulan RooGo, restoranlara sunduğu yemek sipariş platformunun yanı sıra, Loji adlı kurye yönetim sistemiyle restoran-kurye denklemine esnek bir çözüm getiriyordu. İstanbul merkezli girişim, sunduğu yeni fırsat ile RooGo’ya üye restoranların mağaza içi siparişlerini de kolayca dijitalleştirmesini sağlayacak.

 

Adisyon yazılımıyla mağaza içi siparişler tek ekranda

Yemeksepeti, Trendyol Yemek, Migros Yemek gibi rakiplerle aynı kulvarda yer alan girişimin Adisyon yazılımı, masalardan alınan siparişlerin tek ekrandan yönetilmesini ve fişlerin yazıcıdan otomatik alınabilmesini sağlıyor. Böylece restoranlar iç ve dış tüm sipariş verilerini tek ekrandan takip edilebiliyor.

Restoran içi siparişleri daha iyi takip edilirken, garsonlar da siparişleri kendilerine özel uygulama üzerinden yönetebiliyor. Halihazırda 25’ten fazla şehirde, 600’den fazla restorana hizmet veren ve 2000’den fazla kullanıcıya ulaşan RooGo’nun kurucusu Demir Ali Toktaş bu yeni adım ile ilgili olarak şu açıklamayı yapıyor:

Restoranlar diğer online yemek kanallarında %18’lere varan komisyon ödemekte. Bu durumun çok sürdürülebilir olduğunu düşünmediğimiz için bazı maliyet optimizasyonları yaparak RooGo ile sadece %5 komisyonla sipariş alabilmekteyiz. Aradaki maliyet farkını da restoranın isteği doğrultusunda tüketicilere indirim olarak sunabiliyoruz. Normalde ücretli olan ama bir yıl boyunca ücretsiz sunacağımız Adisyon yazılımı da aslında bu verimliliğin bir sonucu. Restoranların siparişlerini kolayca yönetebilmesi ve dijitalleşmesi yönünde desteklemek için adisyon yazılımını da 1 yıl süre ile restoranlara ücretsiz sunuyoruz. Bu adımın da hem tüketiciye hem de restoranlara verimlilik olarak geri dönecek olması bizi mutlu ediyor.

 

Kurye ile sıcak yemek paket taşımacılığı hizmetini +50 şehirde, +2.500 restorana ulaştırdıklarını ve 20 milyondan fazla siparişin teslimatına aracılık ettiklerini de paylaşan Demir Ali Toktaş, RooGo Yemek ile de gelecek dönemde tüm şehirlerde daha hızlı büyümeyi hedefliyor.