Akbank Cebe POS uygulaması, Türkiye’de ilk kez seçili Gratis mağazalarında tüketicilerin deneyimine sunulacak.

Geçtiğimiz yıl üye işyerlerini tutar bağımsız ödeme alabilen Cebe POS uygulaması ile tanıştıran Akbank, yeniliklerini sürdürüyor. Artık kurumsal firmalar da Akbank Cebe POS uygulaması ile fiziki POS cihazlarına ihtiyaç duymadan hızlı ve güvenli bir şekilde ödeme alabilecek ve mağaza içi ödeme alma çözümü ile kasa kuyruklarını rahatlıkla yönetebilecek. 

Akbank Cebe POS uygulaması ile sunulan deneyimin dijital ödemeler dünyasında fark yaratacağının altını çizen Akbank Strateji, Dijital Bankacılık ve Ödeme Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Burcu Civelek Yüce uygulamaya ilişkin şunları söyledi: “İçinde bulunduğumuz pandemi koşullarında alışverişlerde temassız, QR ve mobil ödemelerin arttığını ve hızın önem kazandığını görüyoruz. Akbank Cebe POS uygulaması ile kurumsal işletmelere de hızlı ve güvenilir ödeme almak için mağaza içi kolaylıkla adapte edilebilir çözümler sunuyoruz. Gratis ile birlikte hayata geçirdiğimiz çözüm ile ödemeler için müşterilerin kasaya gitmelerine gerek kalmadan reyonda hızlı ve güvenli bir şekilde ödeme alınabilmesini sağlıyoruz. Özellikle indirim ve yoğun alışveriş dönemlerinde kasa ve mağaza yoğunluğunun önüne geçilirken hem üye işyerlerine verimli bir iş ortamı sunulmasına fayda sağlıyor hem de kasaların önünde oluşan uzun kuyrukların önüne geçilerek sosyal mesafeli ve hızlı ödeme alanları yaratıyoruz. Uygulamayı önümüzdeki dönemde farklı sektörlerde de görecek olmak, her sektörden iş yerini dijital çözümler ile desteklemek bizleri heyecanlandırıyor.

 

Gratis CEO’su Bülent Gürcan ise “Akbank’ın Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek hayata geçirdiği Cebe POS uygulamasını yine Türkiye’de bir ilk olarak Gratis müşterilerinin deneyimine sunacak olmanın heyecanını yaşıyoruz. Gratis mağazalarına gelenler artık Cebe POS uygulaması sayesinde kasaya gitmeden reyonlardan hızlı ve güvenli bir şeklide ödeme yaparak keyifle alışverişlerini tamamlayabilecek” dedi.