SmartMessage, T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından oluşturulan ve Türk markalarının global yolculuğunu destekleyen TURQUALITY Programı’nın bilişim alanındaki programı olan E-Turquality’e (Bilişimin Yıldızları) kabul edildi.

T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından Türk markalarının global yolculuğunu desteklemek üzere oluşturulmuş TURQUALITY Programı, bilişim konusunda hizmet veren kurumlar için de itici bir güç görevi yürütüyor. T.C. Ticaret Bakanlığı inisiyatifinde sürdürülen TURQUALITY, dünyanın devlet destekli ilk ve tek markalaşma programı. Diğer destek programlarından önemli farkı ise ihracatı artırmanın dışında, firmaların markalaşma hedeflerine katkıda bulunmalarını sağlıyor.

2022’de yürürlüğe giren E-Turquality (Bilişimin Yıldızları) Programı, Türkiye’nin bilişim ve alt sektörlerinin geliştirilmesi, inovasyonun teşvik edilmesi ve uluslararası pazarlarda rekabet edebilecek bölgesel ve küresel unicornların oluşturulmasını hedefliyor. SmartMessage’ın bu alandaki seçkin bilişim firmaları arasına girmesine değinen SmartMessage CEO’su Oğuz Küçükbarak SmartMessage’ın faaliyete girdiği andan itibaren hep global rekabeti düşündük ve adımlarımızı o yönde attık. Bilişim firmalarımızın yurtdışı çalışmaları hangi seviyede olursa olsun E-Turquality gibi destekler çok önemli. Günümüz parlak fikirlerin ve başarılı ürünlerin kaynak bulabileceği bir dönemi ifade ediyor. Bu tip programların sürekliliği hatta sayısının artması bilişim alanında yurtdışında daha fazla markamızın ilerlemesini sağlayacak” sözleriyle bilişim dünyasında desteğin öneminin altını çiziyor.

 

Bilişim, global rekabet için ciddi potansiyel içeriyor!

Ortadoğu, Doğu Avrupa ve Asya’daki müşterileriyle geniş bir coğrafyaya hizmet sunan SmartMessage, global marka yolculuğunda TURQUALITY Programı’nın bilişim alanındaki programı olan E-Turquality’nin bir parçası olarak yeni bir döneme girmenin heyecanını yaşıyor. Konuyla ilgili olarak SmartMessage CEO’su Oğuz Küçükbarak şunları belirtiyor: “Globalde markalaşma potansiyelimizin değer görmesi bizleri çok mutlu etti. E-Turquality programının ivmemizi daha da arttıracağına inanıyoruz. Bilişim alanında tüm dünyada farklı noktalarda rekabetçi ve başarılı bir marka olmak için daha da motive olduk.”  Global pazarda yaklaşık 11.000 ürünün bulunduğu bir alanda faaliyetlerini sürdürdüklerini de belirten Küçükbarak, “Pazarlama teknolojileri, sürekli yeni ürünlerle gelişimini sürdüren bir pazar. Çok fazla alt segmenti olan, ürün özelliklerine kadar çok ciddi eforun bulunduğu bir rekabet ortamındayız. Ürün ya da hizmet kalitesinin yanı sıra bilinirlik de değişik coğrafyalarda başarı için en önemli faktörler arasında geliyor. E-Turquality ile bu noktada da etki gücümüzü artırmayı hedefliyoruz. Hedeflediğimiz pazarlarda ilerleme konusunda kendimizi daha güçlü hissediyoruz” dedi.